En Kolay İngilizce Öğrenme Teknikleri

Kolay İngilizce öğrenme teknikleri denilince Native yani doğal metod üzerinde durmak gerekir. Anadilimizi öğrendiğimiz metod diğer adıyla Doğal metod ile dil öğrenme hızınızı 2'ye hatta 3'e katlayabilirsiniz. Nasıl mı ? Evde İngilizce öğrenme programı - Tavsiyeleri 2020


Sahip olduğunuz dil öğrenme yeteneğinizi kullanarak en kolay İngilizce öğrenme deneyimini elde edin.

Bir düşünün, Anadilinizi öğrenirken yeni bir dil öğrendiğinizin farkındamıydınız? Yoksa her şey kendiliğinden doğal akışındamı gerçekleşti ? Tamam size dil öğrendiğiniz dönemi olduğu gibi taklit edin demiyoruz ancak bu işin bir bebek işi olduğunu anlamanızı istiyorum. Eğer en az bir dil konuşuyorsanız bir dil daha konuşabilirsiniz. Kariyeriniz için İngilizceden sonra öğrenebileceğiniz 7 dil


Bir çok yöntemi denememe rağmen bir türlü akıcı İngilizce konuşamıyorum :(

Aslında bunun sebebi çok açık, çünkü doğal dil öğrenme yeteneğinizin önüne doğal olmayan dil öğrenme metodlarına maruz kalarak engeller koydunuz. her başarız İngilizce öğrenme deneyiminiz dil öğrenme konusundaki inancınızı yitirmenize neden oldu.

Kolay ingilizce öğrenme hiç kuşkusuz hemen hemen herkesin hayalidir. Ancak bunu hayal eden kişi yüksek seviyede olsada, yine aynı şekilde bu konu ile iligili hayal kırıklığına uğrayanların sayısıda hiçde az değildir. Çünkü bir çok kişi ve firma ortaya çıkıp en kolay ingilizce öğreneme yöntemi bizimkisidir diye iddalarda bulunuyor. Bu gün bu yazımızda en doğru yöntem hangisi, ve hangi yöntemle yabancı dil öğrenmek daha kolay bunun inceleyeceğiz.

Kolay ingilice öğrenmek için doğal öğrenme teknikleri

  • 1: Bol bol İngilizce dinleyin


    Evet Dinlemek dil öğrenmenin ilk aşamasıdır. Ortalama bir bebek konuşmaya başlayana kadar en az 6 ay dinler. Sonunca çıkardığı kelimeler ise anne, baba vb'di.:). her fırsatta ingilizce konuşmaları dinleyin, anlamanız şart değil, dinlerin kulak asla unutmaz.  İngilizce Dinleme Becerinizi Geliştirebileceğiniz Seviye Seviye Dinleme Egzersizleri  • 2: Duyduğunuz her İngilizce kelimeyi seslendirin, her fırsatta tekrar edin


    Kolay İngilizce öğrenme tekniklerinin 2. aşaması, duyduğunuz her kelimeyi tekrar etmenizi söyler, yani doğal dil öğrenme sürecinin doğal bir aşaması olarak sadece dinlemek yetmez duyduğunu söylemeye çalışmak dil öğrenme yeteneğinizi tetikler. İngiliz Alfabesi | İngilizce Alfabe | Okunuşları, Yazılışları


  • 3: Basit hikaye kitapları okuyun

    Kolay dil öğrenme tekniklerinin 3. aşamasında artık yazılı içerikleri okuyup hem kelime hazinemizi zenginleştirme hemde telaffuz becerimizi güçlendirmek için basit cümlelerden oluşan hikaye kitapları okumalıyız. ilkokulda okuduğunuz cin ali serisini hatırlıyor musunuz? Sıfırdan kendi kendine İngilizce öğrenmek için kitap ÖnerilerieLLC ile kısa sürede iyi seviye'de İngilizce öğrenebilirsiniz.  Nasıl mı ?

1-Günlük Hayattan Esinlendi: eLLC İngilizce  A1 den B2 seviyesine kadar toplam 180 adet günlük hayattan esinlenerek oluşturulmuş konu içerir. Böylece öğrendiğiniz her kelime ve cümleyi günlük hayatta kullanırsınız.

2- Basitten Zora: eLLC doğal öğrenme metodunu kullanır, yani aynı anadilimizi öğrendiğimiz gibi basit kelimeler ile İngilizce öğretmeye başlar, daha sonra kelimeler cümlelere, cümleler dialoglara dönüşür.

3- İngilizce Heryerde: eLLC İngilizce  akıllı telefon&tablet ve bilgisayarlara kurulan interaktif bir programdır, yani dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde İngilizce öğreniminize devam edebilirsiniz.

4-Gramer İpuçları: eLLC İngilizce  günlük derslerin arasında ihtiyacınız olduğu anda İngilizce  dil bilgilerine ait ipuçları şeklinde karşınıza çıkarır, böylece yeni öğrendiğiniz dil bilgisi kuralları sadece teoride kalmaz öğrendiğiniz bilgiyi anında kullanırsınız.

5- Geniş Kapsamlı: eLLC İngilizce  10.000 den fazla kelime içerir, yani eğitimi tamamladığınızda İngilizce  konuşabilmek için ihtiyaç duyacağınız kelimeden fazlasını öğrenmiş olursunuz.

6-Akıllı Öğretici: eLLC İngilizce  sizin öğrenme-gelişim sürecinize göre ilerler, zayıf olduğunuz konuları farklı formatlarda karşınıza çıkarır ve öğretene kadar peşinizi bırakmaz :)

eLLC  uygulamasını ücretsiz İndirip deneyebilirsiniz.

 

Adım adım ingilizce öğrenmek istiyorum diyenler için öneriler
Adım adım ingilizce öğrenmek istiyorum diyenler için öneriler...
Neden İngilizce öğrenmelisiniz?
Dünya dili olarak kabul edilen İngilizce ve beraberinde gelen dilleri, neden öğrenmelisiniz? Bunu açıkladık....