Kolay İngilizce Öğrenme Teknikleri

Kolay ingilizce öğrenme hiç kuşkusuz hemen hemen herkesin hayalidir. Ancak bunu hayal eden kişi yüksek seviyede olsada, yine aynı şekilde bu konu ile iligili hayal kırıklığına uğrayanların sayısıda hiçde az değildir. Çünkü bir çok kişi ve firma ortaya çıkıp en kolay ingilizce öğreneme yöntemi bizimkisidir diye iddalarda bulunuyor. Bu gün bu yazımızda en doğru yöntem hangisi, ve hangi yöntemle yabancı dil öğrenmek daha kolay bunun inceleyeceğiz.

İngilizce öğrenmek için bugüne kadar geliştirilmiş bir çok etkili teknik var, dil bilimciler doğal dil öğrenme yeteneklerimizi mercek altına yatırarak, var olan yeteneklerimizi daha etkin kullanacak yöntemler üzerine araştırmalar yapmakta. Biz bu sorunun cevabını ararken şunu sorduk:  "Peki Ana dilimizi nasıl öğrendik ? " ve "yeni bir dil öğrenmek için bu becerimizi nasıl daha etkili kullanabiliriz ?". Evet bu gerçekten çok doğru ve yerinde bir soru dediğinizi duyar gibiyim.
İnsan oğlu yüzbinlerce yıllardır süre gelen, yaşama ve gelişme serüvenini sürdürüyor. Dil öğrenem meseleside doğal bir süreçte ve aslında bakılınca kendi kendine ilerliyor.

Çocuğu olanlar, yada çocuk gelişimi ile ilgilenen ilgili her insanın kolaylıkla fark edebileceği gibi, bebekler ortalama 1 , 1.5 yaşına kadar sadece dinlerler. önce basit sesler çıkarırlar daha sonra söylenmesi en kolay olan heceleri seslendirirler, ba, de, baba, aba, mama, meme vs sonra bu kelimeler iki kelimeli cümlelere dönüşür baba gel, anne su gibi sonra bu iki kelimeli cümleler içinde daha fazla kelimenin olduğu kalabalık cümlelere en sonra karmaşık cümlelere dönüşerek gelişim ile devam eder ve cocuklarımızda konuşmaya başlar.

Bizde öğreneme yöntemi olarak en doğru yöntemin yüzbinlerce yıldır süre gelen ve aslında insanın kendiliğinde bulduğu ve en doğru yöntem olan " Ana dilini öğrendiğin gibi" yönteminin tartışmasız en kolay, hızlı ve doğru dil öğreneme yöntemi olduğunu düşünüyoruz.

Sizde çalışmalarınızı buna göre odaklanarak hazırlayın. Bol tekrar, bol dinleme ve ufak parcalardan başlayarak büyük parcalara doğru giden bir akış sağlayan yada size bu akışı sağlayacak bir kaynak, yada bir program edinin.


Kolay ingilice öğrenmek için doğal öğrenme teknikleri


  • 1: Bol bol ingilizce dinleyin


  • 2: Duyduğunuz her ingilizce kelimeyi seslendirin, her fırsatta tekrar edin


  • 3: Basit hikaye kitapları okuyun, ilk okulda okuduğunuz cin ali serisini hatırlayın.


Bunlar her ne kadar doğru teknikler olsa da, işin en zor kısmı bunu programlı ve disiplin bir şekilde yürütebilmektir. Eğitimin başında bir program çıkarmalı; doğru kelimeler ile başlayıp bu kelimeler ile oluşturduğunuz doğru cümleleri çalışmalısınız. Yine arada doğru alıştırmalar yapıp bunları işe veya okula giderken, bir arkadaşınızı beklerken, evde otururken kısaca tüm boş vakitlerinizde doğru ve sistematik bir şekilde tekrarlamalısınız.


Eğer bu doğrulukta bir program çıkarıp disipline olma şansınız yoksa size güzel bir tavsiyemiz var;

ELLC KOLAY DİL ÖĞREN YABANCI DİL EĞİTİM SETİ

Bu yazılımımız sayesinde bu bahsettiğimiz tüm program ve aşamaları uzman eğitimci kadromuz tarafında hazırlanan içerik ile yapabilirsiniz. Telefonda bilgisayar da tablette dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde, yazılımın sizi yönlendirmesi ile hızlı, ve akıcı bir şekilde kolay ingilizce öğreneceksiniz.eLLC 'yi ÜCRETSİZ DENEMEK İÇİN TIKLAYIN !
Adım adım ingilizce öğrenmek istiyorum diyenler için öneriler
Adım adım ingilizce öğrenmek istiyorum diyenler için öneriler...
Neden İngilizce öğrenmelisiniz?
Dünya dili olarak kabul edilen İngilizce ve beraberinde gelen dilleri, neden öğrenmelisiniz? Bunu açıkladık....
Leave a comment