En Kolay İngilizce Öğrenme Teknikleri

Kolay İngilizce öğrenme teknikleri denilince Native yani doğal metod üzerinde durmak gerekir. Anadilimizi öğrendiğimiz metod diğer adıyla Doğal metod ile dil öğrenme hızınızı 2'ye hatta 3'e katlayabilirsiniz. Nasıl mı ?

Sahip olduğunuz dil öğrenme yeteneğinizi kullanarak en kolay İngilizce öğrenme deneyimini elde edin.

Bir düşünün, Anadilinizi öğrenirken yeni bir dil öğrendiğinizin farkındamıydınız? Yoksa her şey kendiliğinden doğal akışındamı gerçekleşti ? Tamam size dil öğrendiğiniz dönemi olduğu gibi taklit edin demiyoruz ancak bu işin bir bebek işi olduğunu anlamanızı istiyorum. Eğer en az bir dil konuşuyorsanız bir dil daha konuşabilirsiniz.

Bir çok yöntemi denememe rağmen bir türlü akıcı İngilizce konuşamıyorum :(

Aslında bunun sebebi çok açık, çünkü doğal dil öğrenme yeteniğinizin önüne doğal olmayan dil öğrenme metodlarına maruz kalarak engeller koydunuz. her başarız İngilizce öğrenme deneyiminiz dil öğrenme konusundaki inancınızı yitirmenize neden oldu.

Kolay ingilizce öğrenme hiç kuşkusuz hemen hemen herkesin hayalidir. Ancak bunu hayal eden kişi yüksek seviyede olsada, yine aynı şekilde bu konu ile iligili hayal kırıklığına uğrayanların sayısıda hiçde az değildir. Çünkü bir çok kişi ve firma ortaya çıkıp en kolay ingilizce öğreneme yöntemi bizimkisidir diye iddalarda bulunuyor. Bu gün bu yazımızda en doğru yöntem hangisi, ve hangi yöntemle yabancı dil öğrenmek daha kolay bunun inceleyeceğiz.

Kolay ingilice öğrenmek için doğal öğrenme teknikleri

  • 1: Bol bol İngilizce dinleyin


    Evet Dinlemek dil öğrenmenin ilk aşamasıdır. Ortalama bir bebek konuşmaya başlayana kadar en az 6 ay dinler. Sonunca çıkardığı kelimeler ise anne, baba vb'di.:). her fırsatta ingilizce konuşmaları dinleyin, anlamanız şart değil, dinlerin kulak asla unutmaz.

  • 2: Duyduğunuz her İngilizce kelimeyi seslendirin, her fırsatta tekrar edin


    Kolay İngilizce öğrenme tekniklerinin 2. aşaması, duyduğunuz her kelimeyi tekrar etmenizi söyler, yani doğal dil öğrenme sürecinin doğal bir aşaması olarak sadece dinlemek yetmez duyduğunu söylemeye çalışmak dil öğrenme yeteneğinizi tetikler.

  • 3: Basit hikaye kitapları okuyun

    Kolay dil öğrenme tekniklerinin 3. aşamasında artık yazılı içerikleri okuyup hem kelime hazinemizi zenginleştirme hemde telaffuz becerimizi güçlendirmek için basit cümlelerden oluşan hikaye kitapları okumalıyız. ilkokulda okuduğunuz cin ali serisini hatırlıyor musunuz?

Adım adım ingilizce öğrenmek istiyorum diyenler için öneriler
Adım adım ingilizce öğrenmek istiyorum diyenler için öneriler...
Neden İngilizce öğrenmelisiniz?
Dünya dili olarak kabul edilen İngilizce ve beraberinde gelen dilleri, neden öğrenmelisiniz? Bunu açıkladık....