Adım adım ingilizce öğrenmek için etkili bir yol haritası

İngilizce öğrenmek  her zaman başlı başına insanlar için bir sorun olmuştur. Çünkü ingilizce dil yapısı bizim dilimizde oldukça farklıdır, buna karşın dünyanın konuştuğu bir dil olduğu için, okul hayatınızda iş hayatınız da yada sosyal bir çevrede gümüzde artık mutlak bir gereklik taşımaktadır. İngilizce öğrenen yada öğreten insanalar ile konuşulduğu zaman size ingilizce öğrenmemin aslında çok zor bişey olmadığını söylerler, gerçekte de bu böyledir aslında çeşitli teknikler ve disiplinli bir çalışma ile herkesin kolayca üstesinden gelebileceği bir dildir, ingilizce. Eğer bu yazıyı okursanız ingilizce öğrenmenin muhtemelen ingilizce öğrenemin tekniklerini veya adım adım ingilizce öğrenmek için etkili bir yol haritası arıyorsunuz demektir.

İngilizce öğrenmeye başlamak yada ingilizcenizi geliştirmek istiyorsanız yada ingilizce öğrenmenin artık kaçınılmaz bir şey olduğunu düşünüyorsanız, ingilizce öğrenmeye yada geliştirmeye nasıl başlamalı, adım adım tarif edersek İngilizce nasıl öğrenilir bu yazımızda size bunlardan bahsedeceğiz.

Her beceri gibi dil öğrenme'de hayatınıza dahil ettiğiniz oranda kalıcı olacaktır. Peki adım adım ingilizceyi hayatımızın nasıl önemli bir parçası haline getiririz?


Adım adım ingilizce öğrenme adımları


1: İngilizceyi neden öğrenmek istediğinizi net bir şekilde tanımlayın:

Neyi neden yaptığımızı net bir şekilde tanımladığımız andan itibaren beynimiz bu amaca ulaşmak için tüm imkanlarını kullanır.Belirlenen amaca ne kadar bağlı kalınırsa hedefinize ulaşmanız o kadar kolay olacaktır. İngilizce Öğrenmek için geçerli sebepleriniz olmalı. Bu sebepleri sıralarken, gerçekçi olun. İngilizce öğrendiğiniz zaman hayatınızın nasıl değişeceğini hayal edin. Bu size psikolojik olarak motivasyon sağlar ve ingilizceniz geliştikte motivasyonunuz artar ve daha fazla çalışmaya başlarsınız. Ayrıca yorulduğunuzda bu sebepleri hatırlamak tekrar çalışmaya başlamak için size muhteşem bir kaldıraça etkisi sağlar. Neden İngilizce öğrenmelisiniz?2: Her gün en az 5 yeni kelime ezberleyin:

Her gün muhakkak ingilizce kelimeler öğrenin, not edin. ezberleyin! Bilmediğiniz kelime gruplarını öğrenin, yazarak ve tekrarlayarak bunu sürdürün. Unutmayın ki kelimeler, bir dilin için olmazsa olmazdır. Bu ezberleme yöntemini zamanla geliştirin, ezberlediğiniz kelimeleri il olarak basit cümlelerde daha sonrada daha karmaşık cümlelerde kullanmaya çalışın. Günlük hayatta En çok KULLANILAN İngilizce Kelimeler ve Cümleler


3: Temel İngilizce gramer kurallarını öğrenin:

Ancak gramer kurallarını abartmayın, tamamen gramere odaklanmak ingilizceyi yaşayan bir olgu olmaktan çıkarıp sıkıcı bir etkinlik haline dönüştürür. Gramere boğulmak şuan da klasik eğitim sistemimizin de en büyük hatasıdır. Öğrenciler yoğun gramer konularını sıkıcı bulup dilden uzaklaşıyorlar. Hiç de haksız değiller. Gramer gereklidir, ancak fazlası sıkıcı ve yorucudur. Grameri gerektiği kadar alın. Önce basit tensler ile başlayın onları pekiştirin örnek cümleler kurmaya ve çalışmaya başlayın, daha sonra kademeli olarak bunları arttırabilirsiniz. Simple Present Tense - İngilizcedeki Geniş Zaman |  Present Continuous Tense - İngilizce Şimdiki Zaman


4: Popüler kültürle ilgilenin :

Günlük hayatta ilgilenmekten zevk aldığınız her şeyin ingilizce versiyonu bulmaya çalışın, İngilizce Film, Dizi, Gazete, Dergi vs seviyenize uygun olanı bulun izleyin, okuyun. Bu sizin için harika bir aktivite olacaktır. Hem sevdiğiniz kültürel aktiviteyi hayatınıza o dilde sokacaksınız hemde yabancı dil öğreneceksiniz, sizcede çok sevkli değil mi? Ufak ve basit makaleler ve ya kitaplar ile başlayın (cin ali gibi). Daha sonra bunları daha büyük makalelere hatta film ve dizilere çevirin. İngilizce Pratiği Yapabileceğiniz Eğlenceli Netflix Komedi Dizileriİngilizce öğrenme tekniklerini toplarsak bu şekilde bir liste ve yapılması gerekenler çıkabilir. Tabi bunlar teknikler olsada işin en önemli kısmı bizce; bir program çıkarmaktır. İyi bir program çıkarıp kendinizi yormadan kolaydan zora doğru ilerlemeniz çok önemli baştan iyi bir eğitim planı çıkarmak için fazlaca vakit harcayıp kaynakları inceleyin ki sonunda sıkılıp, zorlanıp bırakmayın.

Eğer bu programı çıkarmaya vaktiniz veya imkanınız yoksa hazır çıkarılmış bir program var; eLLC.

eLLC'nin program ve içeriği uzman eğitimici kadromuz tarafından çıkarılmıştır. Sizi yormadan zorlamadan yukarıda saydığımız teknikleri içinde barındırarak bir eğitim programı hazırlanmıştır, üstelik demek ücretsizdir.


eLLC 'yi ÜCRETSİZ DENEMEK İÇİN TIKLAYIN !
eLLC ile kısa sürede iyi seviye'de İngilizce öğrenebilirsiniz.  Nasıl mı ?

1-Günlük Hayattan Esinlendi: eLLC İngilizce  A1 den B2 seviyesine kadar toplam 180 adet günlük hayattan esinlenerek oluşturulmuş konu içerir. Böylece öğrendiğiniz her kelime ve cümleyi günlük hayatta kullanırsınız.

2- Basitten Zora: eLLC doğal öğrenme metodunu kullanır, yani aynı anadilimizi öğrendiğimiz gibi basit kelimeler ile İngilizce öğretmeye başlar, daha sonra kelimeler cümlelere, cümleler dialoglara dönüşür.

3- İngilizce Heryerde: eLLC İngilizce  akıllı telefon&tablet ve bilgisayarlara kurulan interaktif bir programdır, yani dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde İngilizce öğreniminize devam edebilirsiniz.

4-Gramer İpuçları: eLLC İngilizce  günlük derslerin arasında ihtiyacınız olduğu anda İngilizce  dil bilgilerine ait ipuçları şeklinde karşınıza çıkarır, böylece yeni öğrendiğiniz dil bilgisi kuralları sadece teoride kalmaz öğrendiğiniz bilgiyi anında kullanırsınız.

5- Geniş Kapsamlı: eLLC İngilizce  10.000 den fazla kelime içerir, yani eğitimi tamamladığınızda İngilizce  konuşabilmek için ihtiyaç duyacağınız kelimeden fazlasını öğrenmiş olursunuz.

6-Akıllı Öğretici: eLLC İngilizce  sizin öğrenme-gelişim sürecinize göre ilerler, zayıf olduğunuz konuları farklı formatlarda karşınıza çıkarır ve öğretene kadar peşinizi bırakmaz :)

eLLC  uygulamasını ücretsiz İndirip deneyebilirsiniz.

 

İngilizce Öğreten Siteler: İngilizce Öğrenmek için En İyi 5 İnteraktif Uygulama ve Site
İngilizce Öğreten Siteler: İngilizce Öğrenmek için En İyi 5 İnteraktif Uygulama ve Site...
Kolay ingilizce Öğrenme Teknikleri
Kolay ingilizce Öğrenme Teknikleri...