İngilizce öğrenmek yada ingilizceni geliştirmek mi istiyorsunuz?

Öncelikle belirtmek gerekir ki gerçek insanlarla konuşmak , İngilizcenizi geliştirmenin en iyi yoludur fakat birçok nedenden dolayı bu her zaman mümkün olamayabiliyor.

Peki İngilizcemizi geliştirmek için ne yapabiliriz ?, İngilizce pratik için hazırlanmış olan online web siteleri ve mobil uygulamalar ile bolca pratik yapabiliriz.

İngilizce öğrenmek için hazırlanmış bu site ve mobil uygulamalarla yeni kelimeler öğrenebilir, ingilizce dilbilgisi kurallarını öğrenebilir, dinleme, okuma, yazma ve evet hatta konuşma pratikleri bile yapabilirsiniz!

Bu websitelerinde (ve mobil uygulamalarda) birden fazla becerinizi kullanabileceğiniz aktiviteler bulunur: dinle ve yanıtla, oku ve yaz - aynı gerçek hayattaki gibi.

Peki kendi kendinize ingilizce öğrenmek için nereden başlamalı? Bu listeden:

İngilizce uygulamadan yada interaktif siteler ile İngilizce Öğrenmek için Öneriler

İngilizce seviyenin farkında ol. Eğer ders sana fazlasıyla kolay gelirse, canın sıkılır. Eğer çok zor gelirse, öğrenemezsin. Bu yüzden İngilizce seviyeni bil ve bu konuda kendine dürüst ol!

Öğrenme tarzını bil. Senin için en iyi öğrenme tarzında İngilizce öğretecek siteyi bul.

Mikrofonu olan bir bilgisayar veya telefon kullan.Bu web sitelerin ve uygulamaların çoğunda konuşma pratiği yapabileceğin aktiviteler mevcuttur. Bunun için de bir mikrofona ihtiyacın olacak.

İlgini çekebilecek konular bul. Hoşuna giden konuları kullandığında, dinleyerek öğrenmek veya okumak isteyeceksen!

Her günün belirli bir süreyi çalışmaya ayır. Daha iyiye gitmek için sık ve düzenli çalışmalısın. Her gün

İngilizce çalışmak için kendine belirli bir zaman ayır, örneğin kahvaltı sırasında veya işe gitmek için bindiğin trende.

Çevrimdışı öğrenmeyi de unutma! Bu web sitelerinden çok şey öğrenecek olsan da, gerçek insanlarla da pratik yapmayı ihmal etme!

Evde İngilizce Öğrenmek İçin Tavsiyeler
Evde kendi kendinize İngilizce öğrenmek istiyorsanız dil uzmanlarının hazırlamış olduğunu tavsiyeleri okumalısınız....
Adım adım ingilizce öğrenmek istiyorum diyenler için öneriler
Adım adım ingilizce öğrenmek istiyorum diyenler için öneriler...