En İyi İngilizce Öğrenme Android Uygulamaları


Günlük hayatımızı oldukça basitleştiren android uygulamalar, dil öğrenme sürecinde bize yardımcı oluyor. İngilizce ile ilgili pratik yapmak veya sıfırdan öğrenmek isteyen kullanıcıların yardımına koşan ingilizce öğrenme uygulamaları, her geçen gün daha da bilinir hale geliyor. Bu listemizde sizler için Google Play'e göre android dünyasının en gözde ve başarılı ingilizce öğrenme uygulamalarını sıraladık.

eLLC

eLLC kendine has Doğal Öğretim metodu ile sizlerin karşınıza çıkıyor. Doğal öğretim süreci, gelişi güzel bir yöntem değildir. Kullanıcının ihtiyaçlarının analizini, etkili bir gözlem yapmayı, kullanıcıyı iyi tanımayı gerektirir fakat günlük yaşamda kullandığımız birçok beceri genel olarak informal süreçlerde, farkında olmadan ve sistemsiz bir şekilde edinilir. Doğal öğretim, kullanıcını için hedeflenen amaçların günlük rutin, etkinlik ve geçişlerine anlamlı bir şekilde gömülmesi yoluyla bu hedeflerin kullanıcıya kazandırılmasına yardım eden bir süreç olarak tanımlanmaktadır. eLLC sayesinde, anadilini öğrenen bir çocuğun, dünyaya geldiği andan itibaren, etrafında sıklıkla gördüğü varlıkların isimlerini işitmesi ve bir süre sonra bunları tekrar ederek hem görsel hem de işitsel olarak beynine yerleştirmesi sonucu öğrenim gerçekleştirmesiyle birebir aynı olan yöntem ile ingilizce dilini öğrenebilir veya zaten biliyor olduğunuz ingilizcenizi c2 seviyesine kadar yükseltebilir ve akıcı bir ingilizceye sahip olabilirsiniz. İngilizce Öğrenme Uygulaması olan eLLC'yi kullanmamak geç kalmışlık hissiyatı yaratacaktır.


Lanquick ile İngilizce öğrenmek artık daha keyifli

Yolu,  dil öğrenmeden geçen birçok kişinin bildiği gibi Lanquick bu uygulamaların başında geliyor . Lanquick uygulaması  yeni bir arayüz ile yeniden yayında. Doğal dil öğrenme metodu ile görsel işitsel duyuları aktif olarak kullanarak dil öğreten Lanquick ile Şimdi sizde kolayca İngilizce öğrenebilirsiniz. En kolay İngilizce öğrenme uygulaması olarak bilenen lanquick şimdilik sadece Android ortamında. Uygulamayı google play üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Google play üzerinden indirmek için Tıklayınız.Rosetta Stone

Başlangıç seviyesindeki ve orta seviyedeki İngilizce öğrencilerinin pratik bir şekilde İngilizce öğrenmesi konusunda gerçekten başarılı bir uygulama olan Rosetta Stone listemizde yer almayı hakediyor. Uygulamada ki en önemli husus, günümüz dünyasında geçen konuşmalardır. Uygulama da bulunan telaffuz kontrol özelliği size büyük ölçüde yardım edecektir. Rosetta Stone'u indirmek ücretsiz, lakin kullanmaya başlamak için, üyeliğe ihtiyaç olacaktır. Üyelikler ise seçilen plana göre ayda yaklaşık 10$ civarında.FluentU

FluentU müzik klipleri, film fragmanları, ilham verici konuşmalar gibi gerçek dünyaya ait daha pek çok videolar, kişiselleştirilmiş dil derslerine dönüştürerek kullanıcıya sunar. Her videonun etkileşimli altyazıları vardır. Altyazılarda bilmediğin herhangi bir kelimenin üzerine geldiğinizde Türkçe karşılığını görebilirsiniz. Dizi veya film izlemekten keyif almayan veya vakti olmayan kullanıcılar için tavsiye edebileceğimiz güzel bir uygulama.Culture Alley’s Hello English

Bu ingilizce öğrenme uygulaması, Google Play'deki unutulan ama cevher niteliğinde bir uygulama aynı zamanda Google’da 2018 için Editörün Seçimi olarak vitrinde yerini almıştır. Bu uygulamanın ücretsiz versiyonunu kullandıktan sonra, pek çok özelliğine ödeme yaparak öğrenim süreci bariz hale getirebilirsiniz. Fakat Hello English’i kullanmak büyük ölçüde ücretsizdir. İngilizce'ye yeni başladıysanız bu uygulamayı denemenizi tavsite ederiz.


EWA: Learn English

Tasarımsal olarak göze en iyi hitap eden ve olduça eğlenceli bir temaya sahip EWA listemizde yer almayı başarıyor. Tasarımsal olarak eğlenceli olduğu kadar içerik olarak da eğlenceli olan bu ingilizce öğrenme uygulaması, TV dizilerinden, çeşitli filmlerden, kitaplardan ve başka bilindik içeriklerden faydalanarak kullanıcıya farklı bir deneyim sunuyor. Bu uygulama bir bakıma oyun gibi duruyor ve insanın kullandıkça kullanası geliyor. Abonelik istemeyen ücretsiz olan bu uygulama denemeye kesinlikle değer. Başlangıç seviyesindeyseniz bu uygulama sizi yukarıya taşıyacaktır.Learn English Daily

Günlük pratik mantığına dayalı, pekiştikçe gelişen bilgi mantığını temel almış olan bu uygulama sizlere her gün bildirim göndererek size hatırlatmalar yapıyor. Bunun yanı sıra yaklaşık 100 adet yaygın İngilizce karşılıklı konuşmaya erişim sağlıyor ve durdurma özelliği ile uygulamayı kapatıp açtığınızda kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Learn English Daily de çevrimdışı erişim özelliği olsa da bazen sorun yaratabiliyor bundan dolayı eğer sürekli internet erişiminiz varsa bu uygulamayı deneyebilirsiniz.eLLC ile kısa sürede iyi seviye'de İngilizce öğrenebilirsiniz.  Nasıl mı ?

1-Günlük Hayattan Esinlendi: eLLC İngilizce  A1 den B2 seviyesine kadar toplam 180 adet günlük hayattan esinlenerek oluşturulmuş konu içerir. Böylece öğrendiğiniz her kelime ve cümleyi günlük hayatta kullanırsınız.

2- Basitten Zora: eLLC doğal öğrenme metodunu kullanır, yani aynı anadilimizi öğrendiğimiz gibi basit kelimeler ile İngilizce öğretmeye başlar, daha sonra kelimeler cümlelere, cümleler dialoglara dönüşür.

3- İngilizce Heryerde: eLLC İngilizce  akıllı telefon&tablet ve bilgisayarlara kurulan interaktif bir programdır, yani dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde İngilizce öğreniminize devam edebilirsiniz.

4-Gramer İpuçları: eLLC İngilizce  günlük derslerin arasında ihtiyacınız olduğu anda İngilizce  dil bilgilerine ait ipuçları şeklinde karşınıza çıkarır, böylece yeni öğrendiğiniz dil bilgisi kuralları sadece teoride kalmaz öğrendiğiniz bilgiyi anında kullanırsınız.

5- Geniş Kapsamlı: eLLC İngilizce  10.000 den fazla kelime içerir, yani eğitimi tamamladığınızda İngilizce  konuşabilmek için ihtiyaç duyacağınız kelimeden fazlasını öğrenmiş olursunuz.

6-Akıllı Öğretici: eLLC İngilizce  sizin öğrenme-gelişim sürecinize göre ilerler, zayıf olduğunuz konuları farklı formatlarda karşınıza çıkarır ve öğretene kadar peşinizi bırakmaz :)

eLLC  uygulamasını ücretsiz İndirip deneyebilirsiniz.

 

Sıfırdan kendi kendine İngilizce öğrenmek için kitap Önerileri
Sıfırdan Kendi kendinize İngilizce öğrenmek için kitap Önerileri arıyorsanız, bu yazımızda ingilizce öğrenme sebebinize göre gruplandırılmış ingilizce...
En İyi İngilizce Öğrenme İOS Uygulamaları
En iyi ios ingilizce öğrenme uygulamalarını sizin için derledik. Sadece bir ios telefon ile akıcı bir şekilde İngilizce konuşabilmek günümüzde oldukça...