Akıcı ingilizce konuşabilmek için etkili birkaç yöntem

Temel ingilizce eğitimini tamamladınız ve artık akıcı bir şekilde ingilizce konuşabilmek, konuşulanları takılmadan anlayabilmek istiyorsunuz. Peki bunu başarmanın yolu nedir, nasıl motivasyonunuz kaybetmeden akıcı ingilizce seviyesine yükselebilirsiniz ?

Herhangi bir dili sonrada öğrenip akıcı bir konuşma seviyesine gelmiş kişilerin deneyimlerinden yola çıkarak hazırlamış olduğumuz bu yazımız umarım ki sizinde ingilizcede istediğiniz akıcılık düzeyine gelmenizde yararlı olur.

1- BOL TEKRAR - PERİODİK ÇALIŞMA

Her beceri gibi dil becerisi de sizin o dil ile ne kadar iç içe olduğunla orantılı olarak gelişecektir. özellikle yeni öğrendiğiniz ve telaffuz etmekte zorlandığınız kelimeleri her gün tekrar etmete devam edin, ses tanıma yazılımlarını kullanın, google translate doğru telaffuz edip etmediğinizi kontrol edebileceğiniz harika bir servis.

2- Anadili ingilizce olan kişilerle her fırsatta sohbet etmeye çalışın, konuşmaktan yada hata yapmaktan çekinmeyin. siz bu dili öğreniyorsunuz, anadilini öğrenen bir çocuğun cesaretini ve doğal içgüdülerini kullanın. Eğer çevrenizde native İngilizce speaker bulamıyorsanız, online sohbet sitelerine girip oradan kendinize arkadaş bulabilirsiniz, yinede konuşacak birilerini bulamadıysanız üzülmeyin, belli bir ücret karşılığında sizinle konuşmak isteyen native eğitimcilerden oluşa n cambly vb uygulamaları kullanabilirsiniz.  


3- İngilizce altyazılı İngilizce filmler izleyin. İngilizce seviyenizi ileri düzeye taşımak istiyorsanız mümkün olduğu kadar anadilinizi kullanmamaya gayret edin. Eğer bu durum sizi zorluyorsa emin olun ki doğru yoldasınız.

İngilizcenizi geliştirebileceğiniz seviyenize göre seçilmiş en iyi Netflix dizileri


4- Kendinize en az sizin kadar ingilizcesini akıcı düzeye getirmek isteyen arkadaşlar edinin. Aynı hedefi paylaştığınız arkadaşlardan oluşan sosyal bir çevre sizin motivasyonunuzu her daim canlı tutacaktır. eğer çevrenizde bu beklentide arkadaşlarınız yoksa facebook vb sosyal platformalarda yer alan İngilizce konuşma gruplarına üye olabilirsiniz,  bu gruplar belli bir yerde bir araya gelip  sadece İngilizce konuşarak hem pratik yapıyorlar hemde sosyalleşerek günlerini daha eğlenceli hale getirebiliyorlar.


5- İmkanınız varsa İngilizce konuşulan ülkelere seyahat edin, yurtdışına çıkacak gücünüz yoksa turistik şehirlere, yada turistlerin bol olduğu mekanlara gidin, eminim sizinle konuşacak pek çok şeyi olan birilerini bulacaksınız :)6-Mobil uygulamalara şans verin.  En İyi İngilizce Öğrenme İOS Uygulamaları | En İyi İngilizce Öğrenme Android Uygulamaları

Eğer ingilizceyede temel yada orta seviyedeyseniz, kelime bilgisi, okuma yazma konuşma ve dinleme becerilerinizi aynı anda geliştirmek amacıyla alanında uzman dil bilimler tarafından hazırlanmış olan eLLC İngilizce öğrenme uygulaması ile ingilizcenizi geliştirebilirsiniz. eLLC İngilizce hakkında daha detaylı bilgi ve demo için TıklayınızeLLC ile kısa sürede iyi seviye'de İngilizce öğrenebilirsiniz.  Nasıl mı ?

1-Günlük Hayattan Esinlendi: eLLC İngilizce  A1 den B2 seviyesine kadar toplam 180 adet günlük hayattan esinlenerek oluşturulmuş konu içerir. Böylece öğrendiğiniz her kelime ve cümleyi günlük hayatta kullanırsınız.

2- Basitten Zora: eLLC doğal öğrenme metodunu kullanır, yani aynı anadilimizi öğrendiğimiz gibi basit kelimeler ile İngilizce öğretmeye başlar, daha sonra kelimeler cümlelere, cümleler dialoglara dönüşür.

3- İngilizce Heryerde: eLLC İngilizce  akıllı telefon&tablet ve bilgisayarlara kurulan interaktif bir programdır, yani dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde İngilizce öğreniminize devam edebilirsiniz.

4-Gramer İpuçları: eLLC İngilizce  günlük derslerin arasında ihtiyacınız olduğu anda İngilizce  dil bilgilerine ait ipuçları şeklinde karşınıza çıkarır, böylece yeni öğrendiğiniz dil bilgisi kuralları sadece teoride kalmaz öğrendiğiniz bilgiyi anında kullanırsınız.

5- Geniş Kapsamlı: eLLC İngilizce  10.000 den fazla kelime içerir, yani eğitimi tamamladığınızda İngilizce  konuşabilmek için ihtiyaç duyacağınız kelimeden fazlasını öğrenmiş olursunuz.

6-Akıllı Öğretici: eLLC İngilizce  sizin öğrenme-gelişim sürecinize göre ilerler, zayıf olduğunuz konuları farklı formatlarda karşınıza çıkarır ve öğretene kadar peşinizi bırakmaz :)

eLLC  uygulamasını ücretsiz İndirip deneyebilirsiniz.

 

İngilizce Öğrenme Aşamaları
İngilizce eğitiminde genel olarak okuma, dinleme, yazma ve konuşma şeklinde becerilerinin gelişimi şeklinde ilerler. Okuma, dinleme ve yazma aşam...
En beğenilen İngilizce Öğrenme Uygulamaları
mobil uygulama üzerinden kendi kendinize ingilizce öğrenmek istiyorsanız bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz...