Yabancı dizi izleyerek İngilizce dinleme , telaffuz ve anlama yeteneğinizi geliştirebilirsiniz. nasıl mı ?

Son Günlerde Dünyada olduğu gibi ülkemizde de Netflix yapımları günden günde popülerliğini arttırıyor. Hemen hemen her konuda kaliteli dizi ve filmler üreten Netflix yabancı dilde kendilerini geliştirmek isteyenler içinde büyük fırsatlar sunuyor.

İngilizce dizi seçerken dikkat edilmesi gerekenler.

1- İngilizce dinleme yeteneğini ve anlama geliştirmek isteyen dizi severlerin dikkat etmesi gereken ilk özellik, dizideki karakterlerin temiz bir İngilizce ile konuşuyor olmasıdır. Birçok dilde olduğu gibi ingilizcede argo kelimelerle doludur. Argo konuşmanın yoğun olduğu dizilerdeki konuşmaları anlamanız daha zordur.

2-İngilizcede bulunduğunuz seviyeye göre diziyi 3 farklı şekilde yani altyazısız, türkçe ve İngilizce altyazılı olarak izleyebilirsiniz. Ancak seviyenizin altında yada çok üstünde bir dizi izleme terciği size pek faydalı olmayacaktır.

2-Eğer ingilizcede başlangıç düzeyindeyseniz.

Seviye Seviye İngilizce Dizi Önerilerimiz.

Sizin için seviyenize uygun olarak dizi önerilerimiz.

Beginner ve Elementary - Seviyede olanlar için diziler.

Başlangıç seviyesinde bir ingilizceniz varsa maksimum 20 dakikalık dizileri tercih etmeniz konsantrasyonunuz açısından daha yararlı olacaktır.

 • 1-How i met your mother - Komedi - Seviye : Başlangıç

  How I Met Your Mother, ABD’ de çekilmiş bir sit-com dizisidir. Komedi ve romantik türünde çekilen dizi tam 9 sene devam etmesi ile ne kadar başarılı olduğunu kanıtlamıştır. İlk bölümü 2005 de yayınlanan ve 2014 mart ayına kadar devam eden dizi 22 dakika uzunluğundadır. Carter Bays ve Craig Thomas’ı yaratığı ve yapımcılığını üstlendiği dizi durum komedisi ile izleyicilere büyük keyif vermiştir. Ekranlara vedasını 40 dakikalık bir özel bölüm ile yapan dizi hayranlarını üzmüştür.

 • 2-That '70s Show - Komedi - Seviye - Başlangıç

  That ’70s Show, 70’li yılların Amerikan kültürünü anlatan, sosyal, politik ve teknolojik gelişmelere değinen, bir grup gencin komik maceralarını ve bodrum diyaloglarını oldukça komik bir şekilde aktaran Amerikan yapımı bir dizi.Dizinin en öne çıkan olaylarından biri bodrumda geçiyor: Yuvarlak bir masa etrafında dönen bol dumanlı muhabbetler. Bir diğer değinilmesi gereken nokta ise hayal sahneleri. Karakterlerimizin kurduğu hayaller oldukça eğlenceli sahneleri beraberinde getiriyor.8 sezondan oluşan dizi, birçok isimsiz oyuncunun ünlenmesine yardımcı olmuş. ABD’de 1998-2006 yılları arasında yayınlanmış. Başrollerinde Ashton Kutcher, Topher Grace, Mila Kunis ve Laura Prepon gibi isimler yer almış.

 • 3-The good place - Komedi - Seviye:Başlangıç


  The Good Place, öldükten sonra kendisini The Good Place adlı yerde bulan Eleanor'un yaşadığı maceraları konu ediyor. Dünyada pek de iyi bir sicile sahip olmayan Eleanor, buraya yanlışlıkla gönderildiğini fark etse de bunu çevresindekilerle paylaşmaz.

 • 4-The big bang theory - Komedi


 • 5-Merlin - FantastikeLLC ile kısa sürede iyi seviye'de İngilizce öğrenebilirsiniz.  Nasıl mı ?

1-Günlük Hayattan Esinlendi: eLLC İngilizce  A1 den B2 seviyesine kadar toplam 180 adet günlük hayattan esinlenerek oluşturulmuş konu içerir. Böylece öğrendiğiniz her kelime ve cümleyi günlük hayatta kullanırsınız.

2- Basitten Zora: eLLC doğal öğrenme metodunu kullanır, yani aynı anadilimizi öğrendiğimiz gibi basit kelimeler ile İngilizce öğretmeye başlar, daha sonra kelimeler cümlelere, cümleler dialoglara dönüşür.

3- İngilizce Heryerde: eLLC İngilizce  akıllı telefon&tablet ve bilgisayarlara kurulan interaktif bir programdır, yani dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde İngilizce öğreniminize devam edebilirsiniz.

4-Gramer İpuçları: eLLC İngilizce  günlük derslerin arasında ihtiyacınız olduğu anda İngilizce  dil bilgilerine ait ipuçları şeklinde karşınıza çıkarır, böylece yeni öğrendiğiniz dil bilgisi kuralları sadece teoride kalmaz öğrendiğiniz bilgiyi anında kullanırsınız.

5- Geniş Kapsamlı: eLLC İngilizce  10.000 den fazla kelime içerir, yani eğitimi tamamladığınızda İngilizce  konuşabilmek için ihtiyaç duyacağınız kelimeden fazlasını öğrenmiş olursunuz.

6-Akıllı Öğretici: eLLC İngilizce  sizin öğrenme-gelişim sürecinize göre ilerler, zayıf olduğunuz konuları farklı formatlarda karşınıza çıkarır ve öğretene kadar peşinizi bırakmaz :)

eLLC  uygulamasını ücretsiz İndirip deneyebilirsiniz.

 

Etiketler: dizilerle ingilizce
Dünyadaki İngilizce Konuşulan Ülkeler
Dünyada kaç ülkenin İngilizce konuştuğunu hiç merak ettiniz mi? Avrupa’da, Amerika’da, Asya’da, Avusturalya’da, Afrika’da İngilizce konuşan ülkelerle ...
Dil öğrenmeye nereden başlanır ? Nasıl ilerlenir ?
Yeni bir dil öğrenmek istiyorsunuz fakat nereden ve nasıl başlamanız gerektiğiniz bilmiyor musunuz, öyleyse bu yazımız tam size göre...