Yabancı dizi izleyerek İngilizce dinleme , telaffuz ve anlama yeteneğinizi geliştirebilirsiniz. nasıl mı ?

Son Günlerde Dünyada olduğu gibi ülkemizde de Netflix yapımları günden günde popülerliğini arttırıyor. Hemen hemen her konuda kaliteli dizi ve filmler üreten Netflix yabancı dilde kendilerini geliştirmek isteyenler içinde büyük fırsatlar sunuyor.

İngilizce dizi seçerken dikkat edilmesi gerekenler.

1- İngilizce dinleme yeteneğini geliştirmek isteyen dizi severlerin dikkat etmesi gereken ilk özellik, dizideki karakterlerin temiz bir İngilizce ile konuşuyor olmasıdır. Birçok dilde olduğu gibi ingilizcede argo kelimelerle doludur. Argo konuşmanın yoğun olduğu dizilerdeki konuşmaları anlamanız daha zordur.

2-İngilizcede bulunduğunuz seviyeye göre diziyi 3 farklı şekilde yani altyazısız, türkçe ve İngilizce altyazılı olarak izleyebilirsiniz. Ancak seviyenizin altında yada çok üstünde bir dizi izleme terciği size pek faydalı olmayacaktır.

Seviye Seviye İngilizce Dizi Önerilerimiz.

Sizin için seviyenize uygun olarak dizi önerilerimiz.

Beginner ve Elementary - Seviyede olanlar için diziler.

Başlangıç seviyesinde bir ingilizceniz varsa maksimum 20 dakikalık dizileri tercih etmeniz konsantrasyonunuz açısından daha yararlı olacaktır.

  • 1-How i met your mother - Komedi

  • 2-That '70s Show - Komedi

  • 3-The good place - Komedi


  • 4-The big bang theory - Komedi


  • 5-Merlin - Fantastik


Etiketler: dizilerle ingilizce
Dünyadaki İngilizce Konuşulan Ülkeler
Dünyada kaç ülkenin İngilizce konuştuğunu hiç merak ettiniz mi? Avrupa’da, Amerika’da, Asya’da, Avusturalya’da, Afrika’da İngilizce konuşan ülkelerle ...
İngilizce öğrenmeye yardımcı diziler
İngilizce öğrenmeye yardımcı diziler...
Leave a comment