Dil öğrenmeye nerenden başlamalı sorusu bir çok kişinin merak ettiği sorulardan birisi. Ancak;

Kendinize "Dil öğrenmeye nereden başlamalıyım" diye bir soru soruyorsanız  emin olun ki çok iyi bir başlangıç yaptınız bile. Bu yazıda size "bilimadamları tarafından onaylanmış, kesin işe yarayan dil öğrenme metodu" vs zırvalardan bahsetmeyeceğim. Dil öğrenmek için en çok ihtiyacınız olan şeyden ve bu şeyi nasıl sürekli canlı tutabileceğinizi anlatacağım.

Yeni bir dil öğrenmek, kendinizle alakalı gizli bir yönü daha keşfetmek anlamına gelir, aslına bakarsanız öğrendiğiniz her yeni şey sizin bir yönünüzün sizin tarafınızdan fark edilmesi anlamına gelir.

Dil öğrenmek sizi zor ancak keyifli bir maceraya sokar, anadilinizde bildiğiniz kelime ve ifadelerin farklı bir dildeki karşılıkları size hem o kültürü daha yakından tanıtır hemde konuşma ve dil becerilerinizi geliştirir.

Peki dil öğrenmeye nereden ve nasıl başlamalı ? Nasıl bir ön hazırlık gerekli ?

Her insan özeldir, ve kendine has öğrenme tarzı vardır. En kolay öğrenebildiğiniz yöntemlerini düşünün. Şimdi gelelim ilk öğrenmemiz gereken konulara;

1- Temel Tanışma dialoglarını öğrenin.

Birisiyle tanıştığınızı hayal edin. Eğer ona selam veremez ve onunla ufak bir diyalog içerisine giremezseniz, o kişiyle sağlıklı bir iletişim kurmanız mümkün olmayacaktır. Bu nedenle, tanışma diyaloglarını öğrenmeniz sizin için çok daha faydalı olacaktır.

2- Tarih ve zamanı söylemeyi öğrenin.

Olası bir diyaloğun içerisinde karşılaşma ihtimali en yüksek olan kavramlar tarih ile alakalı kavramlardır. Gün ve ay isimleri, her dilde kullanılan temel yapılardan biridir, bu konu hakkında bilginiz günlük hayatta iletişim kurma yeteneğinizi daha da arttıracaktır.

3- Sayıları Öğrenin

Sayılar bir dilin olmazsa olmazıdır. İlkokul çağında başladığınız zamanlarda da ilk olarak sayıları öğrendiğinize göre, herhangi bir yabancı dilde eğitimine neden sayıları öğrenerek devam etmenin gerekli olduğunu anlayabiliriz. Eğer birine numaranızı vermek istiyorsanız ve sayıları bilmiyorsanız, ne kadar zorlanacağınızı tahmin edin. Bu sebeple, sayıları öğrenmeniz hayati bir önem taşıyor.


eLLC ile kısa sürede iyi seviye'de İngilizce öğrenebilirsiniz.  Nasıl mı ?

1-Günlük Hayattan Esinlendi: eLLC İngilizce  A1 den B2 seviyesine kadar toplam 180 adet günlük hayattan esinlenerek oluşturulmuş konu içerir. Böylece öğrendiğiniz her kelime ve cümleyi günlük hayatta kullanırsınız.

2- Basitten Zora: eLLC doğal öğrenme metodunu kullanır, yani aynı anadilimizi öğrendiğimiz gibi basit kelimeler ile İngilizce öğretmeye başlar, daha sonra kelimeler cümlelere, cümleler dialoglara dönüşür.

3- İngilizce Heryerde: eLLC İngilizce  akıllı telefon&tablet ve bilgisayarlara kurulan interaktif bir programdır, yani dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde İngilizce öğreniminize devam edebilirsiniz.

4-Gramer İpuçları: eLLC İngilizce  günlük derslerin arasında ihtiyacınız olduğu anda İngilizce  dil bilgilerine ait ipuçları şeklinde karşınıza çıkarır, böylece yeni öğrendiğiniz dil bilgisi kuralları sadece teoride kalmaz öğrendiğiniz bilgiyi anında kullanırsınız.

5- Geniş Kapsamlı: eLLC İngilizce  10.000 den fazla kelime içerir, yani eğitimi tamamladığınızda İngilizce  konuşabilmek için ihtiyaç duyacağınız kelimeden fazlasını öğrenmiş olursunuz.

6-Akıllı Öğretici: eLLC İngilizce  sizin öğrenme-gelişim sürecinize göre ilerler, zayıf olduğunuz konuları farklı formatlarda karşınıza çıkarır ve öğretene kadar peşinizi bırakmaz :)

eLLC  uygulamasını ücretsiz İndirip deneyebilirsiniz.

 

İngilizcenizi geliştirebileceğiniz seviyenize göre seçilmiş en iyi Netflix dizileri
Yabancı dizi izleyerek ingilizcenizi geliştirmeniz mümkün, peki hangi dizilere ingilizcenizi geliştirmeniz için daha elverişli ? Detaylar yazımızda....
İngilizce öğrenmeye yardımcı diziler
İngilizce öğrenmeye yardımcı diziler...