Dil öğrenmeye nerenden başlamalı sorusu bir çok kişinin merak ettiği sorulardan birisi. Ancak;

Kendinize "Dil öğrenmeye nereden başlamalıyım" diye bir soru soruyorsanız  emin olun ki çok iyi bir başlangıç yaptınız bile. Bu yazıda size "bilimadamları tarafından onaylanmış, kesin işe yarayan dil öğrenme metodu" vs zırvalardan bahsetmeyeceğim. Dil öğrenmek için en çok ihtiyacınız olan şeyden ve bu şeyi nasıl sürekli canlı tutabileceğinizi anlatacağım.

Yeni bir dil öğrenmek, kendinizle alakalı gizli bir yönü daha keşfetmek anlamına gelir, aslına bakarsanız öğrendiğiniz her yeni şey sizin bir yönünüzün sizin tarafınızdan fark edilmesi anlamına gelir.

Dil öğrenmek sizi zor ancak keyifli bir maceraya sokar, anadilinizde bildiğiniz kelime ve ifadelerin farklı bir dildeki karşılıkları size hem o kültürü daha yakından tanıtır hemde konuşma ve dil becerilerinizi geliştirir.

Peki dil öğrenmeye nereden ve nasıl başlamalı ? Nasıl bir ön hazırlık gerekli ?

Her insan özeldir, ve kendine has öğrenme tarzı vardır. En kolay öğrenebildiğiniz yöntemlerini düşünün. Şimdi gelelim ilk öğrenmemiz gereken konulara;

1- Temel Tanışma dialoglarını öğrenin.

Birisiyle tanıştığınızı hayal edin. Eğer ona selam veremez ve onunla ufak bir diyalog içerisine giremezseniz, o kişiyle sağlıklı bir iletişim kurmanız mümkün olmayacaktır. Bu nedenle, tanışma diyaloglarını öğrenmeniz sizin için çok daha faydalı olacaktır.

2- Tarih ve zamanı söylemeyi öğrenin.

Olası bir diyaloğun içerisinde karşılaşma ihtimali en yüksek olan kavramlar tarih ile alakalı kavramlardır. Gün ve ay isimleri, her dilde kullanılan temel yapılardan biridir, bu konu hakkında bilginiz günlük hayatta iletişim kurma yeteneğinizi daha da arttıracaktır.

3- Sayıları Öğrenin

Sayılar bir dilin olmazsa olmazıdır. İlkokul çağında başladığınız zamanlarda da ilk olarak sayıları öğrendiğinize göre, herhangi bir yabancı dilde eğitimine neden sayıları öğrenerek devam etmenin gerekli olduğunu anlayabiliriz. Eğer birine numaranızı vermek istiyorsanız ve sayıları bilmiyorsanız, ne kadar zorlanacağınızı tahmin edin. Bu sebeple, sayıları öğrenmeniz hayati bir önem taşıyor.

Dünyayı Gezmeniz İçin Bilmeniz Gereken Diller
Bilmeniz Gereken Diller...
Rusça Konuşan Ülkeler
Rusça Konuşan ülkeler listesinde hangi ülkeler yer alıyor? Fransızcayı anadil olarak konuşan kaç ülke var?...
Leave a comment