İngilizce Pratiği Yapabileceğiniz Eğlenceli Netflix Komedi Dizileri


Evinizde kendi kendinize İngilizce öğrenmenin yada var olan İngilizcenizi geliştirmenizin en pratik yollarından biride şüphesiz yabancı dizi ve film izlemek. Karakterlerin diyalogları, bu iş için adeta uçsuz bucaksız bir kaynak gibi. Üstelik Netflix hayatımıza girdiğinden beri bu alıştırmayı yapmak artık çok kolay. İstediğimiz türde dizi veya filmi rahatlıkla buluyor, altyazılı ya da altyazısız seçeneği ile rahatlıkla izleyebiliriz.

Gelelim İngilizce Pratiği Yapabileceğiniz Eğlenceli Komedi Dizilerine

İngilizce öğrenirken çalışmak eğlenmeye engel olmamalı diyenlerden misiniz? O zaman keyfinizi ikiye katlayacak, güldürürken İngilizcenizi geliştirecek bu Netflix komedi dizileri tam size göre.

 • 1- The Office : Temel Seviye İngilizce


  Her ne kadar sıradan gibi görünse de aslında oldukça komik bir ofise sahiptir. İktidar tutukusu tavan yapmış bir patrona sahip bu şirkette, aynı zamanda her biri birbirinden farklı olan karakterler çalışmaktadır. Modern dünyanın içinden gelen bir hikayeye sahip olan The Office, çalışanların patronlarıyla ve birbirleriyle olan ilişkilerini eğlenceli bir üslupla yansıtmaktadır.

 • 2- How I Met Your Mother : Orta Seviye İngilizce


  Yabancı dil seviyesi orta veya ileri düzey olanlar için çok daha uygun bir seçenek olabilir. Zira gündelik konuşmalar; bol benzetme, kalıp, deyim kısacası ileri seviye bir İngilizce istiyor. Dilini aktif tutmak ve daha profesyonelce kullanabilmek isteyenler için güzel bir alıştırma olacaktır.

 • 3- Family Guy : Orta Seviye İngilizce


  Kaliteli esprileri ile İngilizcenize level atlatacağınız bu güzel alternatif, İngilizceyi sevmeyenlere bile sevdirecek cinsten, bizden söylemesi!

  İngilizce Dinleme Becerinizi Geliştirebileceğiniz Seviye Seviye Dinleme Egzersizleri
  İngilizce listening yani dinleme yeteneğinizi geliştirmeniz çok önemli. Bu sebeple sizler için seviye seviye dinleme becerinizi ölçüp geliştirebilmeni...
  Evde ingilizce öğrenmenin kestirme yolu
  Evde ingilizce öğrenmenin kestirme yolu...