İngilizce Pratiği Yapabileceğiniz Eğlenceli Netflix Komedi Dizileri


Evinizde kendi kendinize İngilizce öğrenmenin yada var olan İngilizcenizi geliştirmenizin en pratik yollarından biride şüphesiz yabancı dizi ve film izlemek. Karakterlerin diyalogları, bu iş için adeta uçsuz bucaksız bir kaynak gibi. Üstelik Netflix hayatımıza girdiğinden beri bu alıştırmayı yapmak artık çok kolay. İstediğimiz türde dizi veya filmi rahatlıkla buluyor, altyazılı ya da altyazısız seçeneği ile rahatlıkla izleyebiliriz. Bununla beraber diğer listemize de göz atmayı unutmayın.  İngilizce Pratiği Yapabileceğiniz Eğlenceli Netflix Komedi Dizileri eLLC İngilizce öğrenme Uygulaması.

Anadilimizi öğrendiğimiz yöntemle dil öğreten en etkili dil öğrenme yöntemidir. eLLC'nin başarısı doğallığından gelmektedir. Nasıl ki anadilimizi öğrenmeye gramer kurallarına odaklanmadan başladıysak, eLLC de önce günlük hayatta en çok karşılaştığımız kelime ve cümleleri öğretmeye başlatıyor. Zamanla kelimeler cümlelere, cümleler de ifadelere dönüşüyor. Kendimizi temel düzeyse ifade etmeye başladıktan sonra gelişim düzeyine göre gramer bilgilerini de öğretiyor. eLLC birebir hayatın içinden doğal ve eğlenceli bir dil öğrenimidir.eLLC Yöntemini ücretsiz denemek için Buraya tıklayabilirsiniz, Sistemi daha yakından tanımak için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

   

Gelelim İngilizce Pratiği Yapabileceğiniz Eğlenceli Komedi Dizilerine

İngilizce öğrenirken çalışmak eğlenmeye engel olmamalı diyenlerden misiniz? O zaman keyfinizi ikiye katlayacak, güldürürken İngilizcenizi geliştirecek bu Netflix komedi dizileri tam size göre.

 • 1- The Office : Temel Seviye İngilizce


  Her ne kadar sıradan gibi görünse de aslında oldukça komik bir ofise sahiptir. İktidar tutukusu tavan yapmış bir patrona sahip bu şirkette, aynı zamanda her biri birbirinden farklı olan karakterler çalışmaktadır. Modern dünyanın içinden gelen bir hikayeye sahip olan The Office, çalışanların patronlarıyla ve birbirleriyle olan ilişkilerini eğlenceli bir üslupla yansıtmaktadır.

 • 2- How I Met Your Mother : Orta Seviye İngilizce


  Yabancı dil seviyesi orta veya ileri düzey olanlar için çok daha uygun bir seçenek olabilir. Zira gündelik konuşmalar; bol benzetme, kalıp, deyim kısacası ileri seviye bir İngilizce istiyor. Dilini aktif tutmak ve daha profesyonelce kullanabilmek isteyenler için güzel bir alıştırma olacaktır.

 • 3- Family Guy : Orta Seviye İngilizce


  Kaliteli esprileri ile İngilizcenize level atlatacağınız bu güzel alternatif, İngilizceyi sevmeyenlere bile sevdirecek cinsten, bizden söylemesi!


  eLLC ile kısa sürede iyi seviye'de İngilizce öğrenebilirsiniz.  Nasıl mı ?

  1-Günlük Hayattan Esinlendi: eLLC İngilizce  A1 den B2 seviyesine kadar toplam 180 adet günlük hayattan esinlenerek oluşturulmuş konu içerir. Böylece öğrendiğiniz her kelime ve cümleyi günlük hayatta kullanırsınız.

  2- Basitten Zora: eLLC doğal öğrenme metodunu kullanır, yani aynı anadilimizi öğrendiğimiz gibi basit kelimeler ile İngilizce öğretmeye başlar, daha sonra kelimeler cümlelere, cümleler dialoglara dönüşür.

  3- İngilizce Heryerde: eLLC İngilizce  akıllı telefon&tablet ve bilgisayarlara kurulan interaktif bir programdır, yani dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde İngilizce öğreniminize devam edebilirsiniz.

  4-Gramer İpuçları: eLLC İngilizce  günlük derslerin arasında ihtiyacınız olduğu anda İngilizce  dil bilgilerine ait ipuçları şeklinde karşınıza çıkarır, böylece yeni öğrendiğiniz dil bilgisi kuralları sadece teoride kalmaz öğrendiğiniz bilgiyi anında kullanırsınız.

  5- Geniş Kapsamlı: eLLC İngilizce  10.000 den fazla kelime içerir, yani eğitimi tamamladığınızda İngilizce  konuşabilmek için ihtiyaç duyacağınız kelimeden fazlasını öğrenmiş olursunuz.

  6-Akıllı Öğretici: eLLC İngilizce  sizin öğrenme-gelişim sürecinize göre ilerler, zayıf olduğunuz konuları farklı formatlarda karşınıza çıkarır ve öğretene kadar peşinizi bırakmaz :)

  eLLC  uygulamasını ücretsiz İndirip deneyebilirsiniz.

   

  İngilizce Dinleme Becerinizi Geliştirebileceğiniz Seviye Seviye Dinleme Egzersizleri
  İngilizce listening yani dinleme yeteneğinizi geliştirmeniz çok önemli. Bu sebeple sizler için seviye seviye dinleme becerinizi ölçüp geliştirebilmeni...
  Evde ingilizce öğrenmenin kestirme yolu
  Evde ingilizce öğrenmenin kestirme yolu...