Evde İngilizce Öğrenmek İçin Tavsiyeler

Belki sizde zaman zaman İngilizce dil kurslarına yazılıyor, özel İngilizce dersler alıyorsunuz. Hatta belki de kısa bir süreliğine yurt dışında özel bir eğitime bile dahil oldunuz, fakat sonuç hep aynı oldu; istediğiniz İngilizce seviyesine bir türlü gelemediniz.

Peki, hiç düşündünüz mü, sizin için en uygun İngilizce öğrenme yöntemi aslında hangisi ?

Evet gerçektende asıl sorunu tespit etmek için bu soruyu kendinize sormak zorundasınız. Fiziksel ve duygusal olarak her insan aynı olmadığı gibi öğrenme yöntemleriden aynı değildir. Standart eğitim yöntemleri her birey için etkili olmayabilir.

Şimdi İngilizceyi gerçekten öğrenmek için yeni bir başlangıç yapmanın tam zamanı

Evde eskisinden çok daha fazla zaman geçirdiğimiz, yada geçirmek zorunda olduğumuz bu günlerde öncelikle kendi öğrenme yöntemimizi keşfedip, İngilizce düzeyinizi geliştirmeye başlayabilirsiniz.

Evde İngilizce Becerilerinizi Geliştirebilmeniz için Tavsiyeler

 • 1- Dil Öğrenme Uygulamalarını kullanın.


  evde ingilizce öğrenmek

  Akıllı Telefon ve tabletlerin artması ile ücreti ve ücretsiz bir çok dil öğrenme uygulaması uygulama marketlerde dil öğrenmek isteyenleri bekliyor. Dil öğrenme uygulamarının en büyük avantajı her an elinizin altında pratik yapabileceğiniz bir kaynak olması. Dil öğrenmek günün belirli saatleri ile sınırlı bir eğitim değildir. Fırsat bulduğunuz her anı kelime öğrenerek, pratik yaparak geçirdiğiniz sürece işiniz çok kolay ve eğlenceli olacaktır.

  En İyi İngilizce Öğrenme İOS Uygulamaları | En İyi İngilizce Öğrenme Android Uygulamaları

  eLLC İngilizce - hem akıllı telefon ve tabletlerde hemde bilgisayarda pratik yapabileceğiniz geniş kapsamlı bir dil öğrenme uygulamasıdır. Ücretsiz Denemek için Tıklayınız

 • 2. Anlamasanızda İngilizce dinleyin


  Dilbilimciler diyorki: Yabancı dil öğrenimi üzerinde çalışan dil bilimcilerin, öğrenme yollarımızdan biri için kullandıkları özel bir terim var: Bilinçsiz, farkında olmadan (unconscious) dil öğrenme. Bu dil öğrenme türü biz özellikle bir şeyler öğrenmeye çalışmadığımız zaman gerçekleşir. Seviye seviye İngilizce dinleme pratiği yapabileceğiniz içeriğimize ulaşmak için Tıklayınız

  İngilizce Dinleme Becerinizi Geliştirebileceğiniz Seviye Seviye Dinleme Egzersizleri


  Bilinçsiz öğrenme, masa başına geçip tekrar tekrar dil bilgisi kuralları üzerine çalışmakla olmuyor. Çok fazla dikkat etmediğimiz halde bolca İngilizce dinlediğimizde oluyor. Arka planda İngilizce sesler olmasıyla, biz dikkatimizi vererek dinlemesek, karşılık olarak konuşmasak ya da not alıyor olmasak da zihnimiz otomatik olarak İngilizce sesleri, aksanları, kelimeleri ve dil bilgisini içine çekiyor, özümsüyor, yani öğreniyor.

  Bilinçsiz İngilizce öğrenmenin kulağa en ilginç gelen yanı ise, duyduğunuz kelimelerin ne anlama geldiğini bilmesek bile, dinleyerek öğreniyoruz. Yapılan bilimsel çalışmalar gösteriyor ki, insanların her dili bu şekilde dinleyerek öğrenmesi mümkün — hatta sahte dilleri (dil bilimcilerin araştırmalar için icat ettikleri diller) bile yalnızca insanların konuşmalarını dinleyerek öğrenebildikleri görülmüştür.


 • 3. Doğal Dil Öğrenme Yolundan Ayrılmayın


  Herhangi bir konuşmayı dinlediğimizde duyduklarımızın anlamını bilmesekte, örüntüleri duyarız. Örüntü yani söylenen cümlelerin seslendirilişindeki ses tonu, şiddeti söylenin manası hakkında zihnimize ipuçları verir, böylece zihin bu örüntüleri söylenen kelime ve cümlelerle eşleştirir, dilbilimciler bunu doğal dil öğrenme bir yolu olarak tanımlarlar - çocuklar bu yöntemle anadillerini öğrenirler. Bebekler çok, çok küçükken, Yalnızca dinleyebilirler. Söylenen şeyleri tam olarak anlayacak ve ardından kendileri de dili kullanacak hale gelene kadar tonlarca zamanı dinleyerek geçirirler.


 • 4. Her Fırsatı Alıştırma yaparak Değerlendirin


  Alıştırma yapabileceğiniz her ortamı kullanın, internet sitelerinde yabancılar ile sohbet edin, ilk olarak yazılı daha sonra  ile sesli. Bu sizin heyecanınızı yenmenizi sağlar. Yolda bir turist gördüğünüz zaman (şu an için biraz zor:) ) konuşmaktan çekinmeyin selam verin ve konuşmaya çalışın, örneğin ona ülkemizi nasıl bulunduğunu en çok nereleri sevdiğini sorun. İngilizce öğrenmeye çalışan arkadaşlarınızla İngilizce günü ilan edin. O gün kimse ingilizceden başka bir dil konuşmasın zorlansanızda devam edin bir süre sonra akıcılık başlayacaktır.

  Sıfırdan kendi kendine İngilizce öğrenmek için kitap Önerileri


 • eLLC ile kısa sürede iyi seviye'de İngilizce öğrenebilirsiniz.  Nasıl mı ?

  1-Günlük Hayattan Esinlendi: eLLC İngilizce  A1 den B2 seviyesine kadar toplam 180 adet günlük hayattan esinlenerek oluşturulmuş konu içerir. Böylece öğrendiğiniz her kelime ve cümleyi günlük hayatta kullanırsınız.

  2- Basitten Zora: eLLC doğal öğrenme metodunu kullanır, yani aynı anadilimizi öğrendiğimiz gibi basit kelimeler ile İngilizce öğretmeye başlar, daha sonra kelimeler cümlelere, cümleler dialoglara dönüşür.

  3- İngilizce Heryerde: eLLC İngilizce  akıllı telefon&tablet ve bilgisayarlara kurulan interaktif bir programdır, yani dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde İngilizce öğreniminize devam edebilirsiniz.

  4-Gramer İpuçları: eLLC İngilizce  günlük derslerin arasında ihtiyacınız olduğu anda İngilizce  dil bilgilerine ait ipuçları şeklinde karşınıza çıkarır, böylece yeni öğrendiğiniz dil bilgisi kuralları sadece teoride kalmaz öğrendiğiniz bilgiyi anında kullanırsınız.

  5- Geniş Kapsamlı: eLLC İngilizce  10.000 den fazla kelime içerir, yani eğitimi tamamladığınızda İngilizce  konuşabilmek için ihtiyaç duyacağınız kelimeden fazlasını öğrenmiş olursunuz.

  6-Akıllı Öğretici: eLLC İngilizce  sizin öğrenme-gelişim sürecinize göre ilerler, zayıf olduğunuz konuları farklı formatlarda karşınıza çıkarır ve öğretene kadar peşinizi bırakmaz :)

  eLLC  uygulamasını ücretsiz İndirip deneyebilirsiniz.

   

  En Kolay Biçimde İngilizcenizi Geliştirin!
  İngilizcenizi geliştirmek için gereksiz ve sıradan kurslar ile paranızı kaybetmeyin! Son derecede basit ve yararlı yöntemler ile İngilizcenizi gelişti...
  İngilizce Öğreten Siteler: İngilizce Öğrenmek için En İyi 5 İnteraktif Uygulama ve Site
  İngilizce Öğreten Siteler: İngilizce Öğrenmek için En İyi 5 İnteraktif Uygulama ve Site...