Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/ellconli/domains/ellconline.com/public_html/catalog/model/tool/online.php on line 86Warning: preg_match(): Unknown modifier 'T' in /home/ellconli/domains/ellconline.com/public_html/catalog/model/tool/online.php on line 86Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/ellconli/domains/ellconline.com/public_html/catalog/model/tool/online.php on line 86Warning: preg_match(): Unknown modifier 'T' in /home/ellconli/domains/ellconline.com/public_html/catalog/model/tool/online.php on line 86 İngiliz Alfabesi | İngilizce Alfabe | Okunuşları, Yazılışları

İngiliz Alfabesi - İngilizce Alfabe


İngiliz alfabesi ve İngilizce günümüzün en çok kullanılan kuşkusuz dili. Bir çok ülkede ana dil olarak kullanıldığı gibi yine bir çok ülkede ikinci dil olarak benimsenmiştir. Öğrencilik hayatında, iş dünyasında, hatta sıradan hayatta bile sıklıkla artık ihtiyacımız olan Ingilizce, öğrenilmesi şart bir dil haline gelmiştir. İngilizcenin önemini bu gün yazmaya başlasak bir hafta sürer desek abartmış olmayız. Bu yazımızda ingilizcenin öneminden çok tarihinden ve tabiki ingiliz alfabesinden bahsedeceğiz ve size bu alfabeyi öğreteceğiz.


İlk olarak 5. Yüzyılda ingilterede çıkan Ingilizce İngiliz Milletler Toluluğunun resmi dili olarak kabul edilir. Modern Ingilizce ayrıca küresel ortak dil olarak kabul edilen tek dildir. Ayrıca iletişim, bilim, ticaret, havacılık, eğlence, radyo ve diplomasi alanlarında egemen uluslararası yardımcı dildir. Dilin Britanyadan öteye yayılıp dünya dili gelmesinde İngilizlerin siyaset tavrının neticesi büyüktür. Yayılmacı bir politika süren İngilizler sömürge haline getirdiği her ülkede ingilizcenin konuşulmasını şart haline getirmiş ve dilin yaılmasını sağlamıştır. Üstüne Amerika kıtasının keşfi ve Amerika Birleşik Devletlerinin kurulması ve ABD ninde aynı siyasi politikalar üzerine gitmesi ve Ingilizce dilini konuşması, İngilizcenin dünya dili olmasında büyük bir rol oynamıştır. Her ne kadar dünya dili olsada ingilizceyi resmi dili olarak kabul eden ilk 8 ülkeyide vermek gerekirse bunlar; ABD, Birleşik Krallık, Kanada, Avustralya, Güney Afrika, Yeni Zelanda, İrlanda, Singapurdur.


ingiliz alfabesi
ingilizce alfabe


İngiliz Alfabesinin Okunuşları Yazılışları


Dünya dili olarak hayatımızda yerini alan ingilizceniyi sınıflandırırsak; Hint-Avrupa dil ailesinin Cermen dilleri alt ailesinin bir üyesidir.İngilizcenin bir ada grubunda konuşulmasının yarattığı izolasyon, dilin Kıta Avrupasındaki diğer Cermen dillerinden etkilenmesini engellemiş ve farklılaşmasına neden olmuştur.


İngilizceyi öğrenmeden önce ilk olarak ingiliz alfabesini öğrenmekte büyük fayda vardır. Latin alfabesi olsada ingiliz alfabesinin okunuşu dilimize göre farklılıklar gösterir. Genel yapıları ile Türkçe bilen bir kişinin ingiliz alfabesini öğrenmesi çok zor değildir çünkü sesler bir birine benzemektedir. Sık tekrar ile kolayca ingiliz alfabesini öğrenebilirsiniz. Sizin için hazırladığımız Ingilize alfabesi tablosundaki kelimeleri ezberlerken bir yandan yine bu alfabeyi pekiştirmeniz için hazırladığımız videoyuda izlemeniz gerekmektedir. Alfabedeki harflerin okunuşlarını sesli olarak duyup tekrar etmeniz alfabeyi doğru ezberlemeniz için gerekli bir şeydir. Şimdi bu içerik ve video ile sık sık çalışarak ingiliz alfabesini öğrenmeye geldi.


Başlamadan şunu belirtmekte fayda var; İngilizce öğrenmek için alfabe çok önemli bir başlangıç olsada Ingilizce bilmek için daha çok yolumuz var diyebiliriz. Alfabeden sonra kelime öğrenmeye ve ufak gramer konularına giriş yapmaya başlamanız lazım. Bunu ufak parçalar halinde sık sık tekrarlayarak yapmanız sizin Ingilizce öğrenmenize çok ciddi bir katkı sağlacaktır. “Peki bunu en kolay yoldan hızlı ve pratik bir şekilde nasıl yaparım?” derseniz sorunuzun cevabı eLLC.  eLLC bu ihtiyaç ve istekler doğrultusunda hazırlanmış bi yazılımdır. Size gereksiz bilgiler yüklemeden anadilinizi öğrendiğiniz gibi ufak parçalarla eğitime başlar, daha sonra bu ufak parçalar sık tekrarlar ile birleşerek bir bütünü yani Ingilizce dilini oluşturur. Anlatımı kolay, fakat yapması zormuş gibi durabilir, çünkü bu zamana kadar klasik öğrenme metodları ile zihninizi yordular. Ancak bunu anlamanın tek bir yolu var, hemen eLLC yi indirin ve ücretsiz derslerine başlayın. Ne kadar kolay ve hızlı öğrendiğinizi görünce sizde şaşıracaksınız.


HarfOkunuşu
Aey
Bbi
Csi
Ddi
Ei
Fef (eff fiil olduğunda)
Gci:
H
eyç
haitch[2]
Iay
J
cey
jy[3]
Kkey
Lel
Mem
Nen
Oou
Ppi:
Qkiu
Rar:
Ses (es-)[5]
Tti
Uyu
Vvi:
Wdabılyu
Xeks
Yway
Z
zed[7]
zee[8]
izzard[9]eLLC ile kısa sürede iyi seviye'de İngilizce öğrenebilirsiniz.  Nasıl mı ?

1-Günlük Hayattan Esinlendi: eLLC İngilizce  A1 den B2 seviyesine kadar toplam 180 adet günlük hayattan esinlenerek oluşturulmuş konu içerir. Böylece öğrendiğiniz her kelime ve cümleyi günlük hayatta kullanırsınız.

2- Basitten Zora: eLLC doğal öğrenme metodunu kullanır, yani aynı anadilimizi öğrendiğimiz gibi basit kelimeler ile İngilizce öğretmeye başlar, daha sonra kelimeler cümlelere, cümleler dialoglara dönüşür.

3- İngilizce Heryerde: eLLC İngilizce  akıllı telefon&tablet ve bilgisayarlara kurulan interaktif bir programdır, yani dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde İngilizce öğreniminize devam edebilirsiniz.

4-Gramer İpuçları: eLLC İngilizce  günlük derslerin arasında ihtiyacınız olduğu anda İngilizce  dil bilgilerine ait ipuçları şeklinde karşınıza çıkarır, böylece yeni öğrendiğiniz dil bilgisi kuralları sadece teoride kalmaz öğrendiğiniz bilgiyi anında kullanırsınız.

5- Geniş Kapsamlı: eLLC İngilizce  10.000 den fazla kelime içerir, yani eğitimi tamamladığınızda İngilizce  konuşabilmek için ihtiyaç duyacağınız kelimeden fazlasını öğrenmiş olursunuz.

6-Akıllı Öğretici: eLLC İngilizce  sizin öğrenme-gelişim sürecinize göre ilerler, zayıf olduğunuz konuları farklı formatlarda karşınıza çıkarır ve öğretene kadar peşinizi bırakmaz :)

eLLC  uygulamasını ücretsiz İndirip deneyebilirsiniz.

 

İngilizcenizi Geliştirmeye Yardımcı Aksiyon Filmler
Film izleyerek nasıl ingilizce öğrenilir ? İngilizce öğrenmenizi sağlayacak aksiyon filmleri....
İngilizce Aylar Kolay Ezberleme
İngilizce aylar nasıl söylenir, türkçe ingilizce aylar ve anlamları. İngilizcedeki aylar....