Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/ellconli/domains/ellconline.com/public_html/catalog/model/tool/online.php on line 86Warning: preg_match(): Unknown modifier 'T' in /home/ellconli/domains/ellconline.com/public_html/catalog/model/tool/online.php on line 86Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/ellconli/domains/ellconline.com/public_html/catalog/model/tool/online.php on line 86Warning: preg_match(): Unknown modifier 'T' in /home/ellconli/domains/ellconline.com/public_html/catalog/model/tool/online.php on line 86 İngilizce Aylar Kolay Ezberleme | İngilizce - Türkçe Aylar

İngilizcede Aylar

İngilizce ayların türkçe karşılıkları ve türkçe anlamları

    İngilizce aylar nasıl yazılır ve okunur öğrenmek istiyorsanız doğru bloktasınız! Özellikle günlük konuşmada zamanların ve tarihlerin fazlasıyla önemi vardır. Toplantı düzenlerken, birisiyle buluşacağınız zaman ya da normal olarak bir tarih aralığından bahsetmeniz gerektiğinde isterseniz zaman dilimi vesilesi ile isterseniz de aylar üzerinden belirterek yapabilmelisiniz. İngilizce ayları kolayca öğrenmek için pratik kartları hazırlayabilirsiniz ve hepsini anlayarak ezberleyene kadar çalışmaya devam edebilirsiniz, bu hem eğlenceli hemde basit olacaktır. Daha sonrasında ise, yazılış biçimlerini pekiştirmek için  kendi cümlelerinizi yazmaya başlayabilirsiniz. İngilizce aylar konusu süphesiz ingilizcenin en eğlenceli ve basit konularından birisidir. Bu konuyu daha kolay ezberlemek için ayları gruplandırarak ezberlemeyi deneyebilirsiniz. Aynı zaman da kelimeleri eğlenceli, ritimli ve akılda kalıcı, dilinize kolay bir şekilde yapışacak şarkılar yapmak, kelimeleri kolay ezberlemek için size yardımcı olacaktır. Yazının devamında göreceğiniz örnek cümleler ile konuyu daha detaylı bir şekilde anlamış olacaksınız. Unutmayın ki, teorik bilgi sizi belli bir yere kadar getirir. Pratik yapılmayan her şey eksik kalmaya mahkum olacaktır. Kariyeriniz için İngilizceden sonra öğrenebileceğiniz 7 dil yazımıza bakabilir ve kendinizi başka dillerde de geliştirebilirsiniz.     Başlamadan önce dikkat etmeniz gereken iki önemli detaydan bahsetmemizde yarar var:

  • İngilizcede ayları yazarken her zaman baş harfileri büyük olmalıdır. Eğer İngilizcede ayları yazarken kelimenin tamamını kullanmak istemiyorsanız, blogta bahsedeceğimiz kısaltmaları kullanabilirsiniz.
  • Tabi bu konuda şuna da dikkat etmelisiniz; Amerikan İngilizcesinde kısaltmaların sonuna nokta koyulurken, İngiliz ingilizcesinde ise kısaltmaların sonlarına nokta konmaz.

    Bu kritik nokraları da hatırladığımıza göre İngilizcede Aylar konumuza geçebiliriz.

  ingilizce aylar
  ingilizce aylar      Unutmayın ki, İngilizcede aylar daima  “Büyük” harfle başlar!


  • January (Jan): ocak
  • February (Feb): şubat
  • March (Mar): mart
  • April (Apr): nisan
  • May (-): mayıs
  • June (-): haziran
  • July (-): temmuz
  • August (Aug): ağustos
  • September (Sep): eylül
  • October (Oct): ekim
  • November (Nov): kasım
  • December (Dec): aralık

       Not: May, June ve July ayları zaten kısa olduğu için kendilerine has kısaltmaları bulunmamaktadır!

   İngilizce Aylar Örnek Cümleler

   • February is the coldest month of the year. (Şubat yılın en soğuk ayıdır.)
   • The weather is starting to get colder in March.(Mart ayında hava soğumaya başlıyor.)
   • I will travel to Turkey in June. (Haziran'da,Türkiye'ye seyahat edeceğim.)
   • I can’t leave home until August. (Ağustos'a kadar, evden ayrılamam.)
   • I will come to visit my mother next September. (Annemi önümüzdeki Eylül ziyaret edeceğim.)


       İngilizce  ayları öğrendiniz, peki İngilizceye dair öğrenmek istediğiniz başka neler var? İngilizceye dair öğrenmek istediğiniz ve henüz bilmediğiniz  her şeyi eLLC 'nin anadilinizi öğrendiğiniz yöntemlerle yabancı dil öğrettiği uygulaması ile istediğiniz yerden istediğiniz zaman pratik yaparak öğrenebilir veya hali hazırda iyi olan İngilizcenizi daha fazla geliştirebilirsiniz. Biliyorsunuz önemli olan sadece istektir “Öğrenmenin yaşı yok!” derler!
   eLLC ile kısa sürede iyi seviye'de İngilizce öğrenebilirsiniz.  Nasıl mı ?

   1-Günlük Hayattan Esinlendi: eLLC İngilizce  A1 den B2 seviyesine kadar toplam 180 adet günlük hayattan esinlenerek oluşturulmuş konu içerir. Böylece öğrendiğiniz her kelime ve cümleyi günlük hayatta kullanırsınız.

   2- Basitten Zora: eLLC doğal öğrenme metodunu kullanır, yani aynı anadilimizi öğrendiğimiz gibi basit kelimeler ile İngilizce öğretmeye başlar, daha sonra kelimeler cümlelere, cümleler dialoglara dönüşür.

   3- İngilizce Heryerde: eLLC İngilizce  akıllı telefon&tablet ve bilgisayarlara kurulan interaktif bir programdır, yani dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde İngilizce öğreniminize devam edebilirsiniz.

   4-Gramer İpuçları: eLLC İngilizce  günlük derslerin arasında ihtiyacınız olduğu anda İngilizce  dil bilgilerine ait ipuçları şeklinde karşınıza çıkarır, böylece yeni öğrendiğiniz dil bilgisi kuralları sadece teoride kalmaz öğrendiğiniz bilgiyi anında kullanırsınız.

   5- Geniş Kapsamlı: eLLC İngilizce  10.000 den fazla kelime içerir, yani eğitimi tamamladığınızda İngilizce  konuşabilmek için ihtiyaç duyacağınız kelimeden fazlasını öğrenmiş olursunuz.

   6-Akıllı Öğretici: eLLC İngilizce  sizin öğrenme-gelişim sürecinize göre ilerler, zayıf olduğunuz konuları farklı formatlarda karşınıza çıkarır ve öğretene kadar peşinizi bırakmaz :)

   eLLC  uygulamasını ücretsiz İndirip deneyebilirsiniz.

    

   İngiliz Alfabesi | İngilizce Alfabe | Okunuşları, Yazılışları
   İngiliz alfabesinin okunuşları yazılışları. İngilizce alfabe, alman harfleri okunuş ve yazılışları. ...
   Sıfırdan kendi kendine İngilizce öğrenmek için kitap Önerileri
   Sıfırdan Kendi kendinize İngilizce öğrenmek için kitap Önerileri arıyorsanız, bu yazımızda ingilizce öğrenme sebebinize göre gruplandırılmış ingilizce...