Kariyeriniz için İngilizceden sonra öğrenebileceğiniz 7 dil nelerdir ?

Kariyeriniz için İngilizce konuşabilmenin önemi herkesin çok iyi bildiği, su götürmez bir gerçek.Ancak artık İngilizce biliyor olmak da yeterli değil. Şirketlerin bazıları İngilizce bilip bilmediğinizi dahi sorgulamadan konuşabildiğiniz 2. hatta 3. yabancı dili sorgulamakta. Eğer siz de yeni bir dil daha öğrenmek, hem kendinizi geliştirmek hem de iş hayatında başkalarının önüne geçebilmek istiyorsanız sizler için hazırladığımız ve öğrenildiğinde size en çok fayda sağlayacak yabancı dilleri sebepleri ile birlikte sıraladık.

 • 1-Mandarin - ÇİNCE

  Çince Öğrenmek

  Mandarin, Çincenin en yaygın lehçesidir. Hali hazırda dünyada oldukça büyük bir kitle tarafından konuşulmaktadır. 955 milyon insan, yani dünya nüfusunun yaklaşık %14,5’i bu dili, ana dili olarak konuşmaktadır. Tabi ki Çin’in kalabalık nüfusunun bunda etkisi çok fazla. Çin, her geçen gün ekonomik anlamda dünya çapında çok daha büyük bir yer edindiği için bu dile olan talep de gittikçe artış göstermektedir. ABD’nin Yabancı Dil Servis Enstitüsü’ne göre bu dili çok iyi seviyede öğrenebilmek için 2200 ders saati gerekmektedir.

  Zorluk Seviyesi: Yüksek

 • 2-ARAPÇA

  Arapça Öğrenmek

  Arapça, dünyada en fazla konuşulan 5. dildir. Ayrıca Orta Doğu ve Afrika’daki birçok büyüyen ekonomiye sahip devletin de resmi dili. Orta Doğu’daki hızla gelişen marketin istekli müşterilerine daha iyi bir hizmet verebilmek için Arapça konuşan çalışanlara oldukça önem verilmektedir. Bu dilde ise uzmanlaşabilmek için en az 2000 saate Arapça dersine ihtiyacınız var.

  Zorluk Seviyesi: Yüksek

 • 3-İSPANYOLCA

  İspanyolca Öğrenmek

  İspanyolca dili yaklaşık 405 milyon kişinin anadilidir, Mandarin’den sonra dünya üzerinde en çok konuşulan 2. dil ispanyolcadır. İspanyolca öğrenmek size; İspanya, Latin Amerika ve hatta Amerika Birleşik Devletleri’nde bile birçok kapıyı açacaktır. Ve iki zor dilden sonra size güzel bir haberimiz var! İspanyolcayı mükemmel bir şekilde öğrenebilmek için 650 ders saati yeterli.

  Zorluk Seviyesi: Kolay

 • 4-ALMANCA

  Almanca Öğrenmek

  Almanca dili, ortalama 100 milyon kişi tarafından anadil olarak konuşulan bir dildir. Diğer dillerle karşılaştırıldığında bu sayı gözünüze çok ta fazla gelmeyebilir; ancak Almanya, Avrupa Birliği’nin en büyük ekonomisine sahip. Ayrıca yapılan araştırmalarda Almanca bilme yetisinin arandığı işlerin genellikle yüksek maaşlı işler olduğu da göze çarpmaktadır. İspanyolcaya kıyasla daha zor bir dil olduğu söylenebilir; fakat İngilizceyi iyi seviyede bilen bir kişi için çok da zor bir dil değildir.

  Zorluk Seviyesi: Kolay

 • 5-PORTEKİZCE

  Portekizce Öğrenmek

  Portekizce Dili, yaklaşık 215 milyon insanın ana dil olarak konuştuğu bir dildir. Başlıca Portekiz, Brezilya ve Afrika’nın bazı kesimlerinde Ticari konularda Brezilya oldukça önemli bir ülke olduğu için bu dilin de önemi bir hayli fazladır. Brezilyalıların çoğu iyi derecede İngilizce konuşamamaktadır, bu nedenle orada iş yapmak istiyorsanız ya dili çok iyi öğrenmelisiniz ya da çok iyi bir tercümanla anlaşmanız gerekiyor. 650 ders saati bu dilde uzmanlaşmanız için yeterli.

  Zorluk Seviyesi: Kolay

 • 6-RUSÇA

  Rusça Öğrenmek

  Dünya genelinde 155 milyon kişi Rusçayı anadili olarak konuşuyor ve bu sayede Rusça dünya çapında en çok konuşulan 8. dil. Rusya, yeni iş alanları için aç birçok varlıklı insanla dolu ve bu insanların çoğu iyi seviyede İngilizce konuşamıyor. Bundan dolayı da Rusça bilen kişilerle iş yapmayı tercih ediyorlar. Rusça dili, İngilizceye kıyasla oldukça farklı bir dil ve bu sebeple iyi seviyede rusça öğrenmek için için yaklaşık 1200 ders saatine ihtiyacınız var.

  Zorluk Seviyesi: Orta

 • 7-FRANSIZCA

  Fransızca Öğrenmek

  Fransızca, dünya üzerinde 75 milyon kişi tarafından konuşulan bir dil. Özellikle İngiltere’de çalışmak isteyen kişiler için Fransızca çok önemli bir yere sahip. Birleşik Krallık'ta bulunan şirketlerin yaklaşık %55’i tarafından çalışanlardan bilinmesi istenen bir dil haline gelmiştir. Ayrıca Afrika’da ekonomisi en hızlı büyüyen 5 ülkeden 3’ünün de resmi dili Fransızcadır. İspanyolca ve Portekizce’de olduğu gibi iyi derecede İngilizce bilen biri için Fransızca öğrenmek de oldukça kolaydır. Yaklaşık 600 saatlik Fransızca dersi ile iyi seviyede Fransızca konuşabilir bir hale gelebilirsiniz

  Zorluk Seviyesi: Kolay

Evde Rusça Öğrenmek İçin Tavsiyeler - Kendi kendine Rusça öğrenmek
Evde Rusça öğrenmek için öncelikle günlük hayatta sizi en çok eğlendiren aktivitilerinizi gözden geçirmelisiniz, kimileri dizi izlemekten hoşlanırken ...
Rusça Öğrenmenin 7 Pratik Yolu
iyi seviye rusça öğrenebilmek ve akıcı rusça konuşabilmek için en çok ihtiyacınız olan 7 yöntemi merak ediyorsanız bu yazımız tam sizin için....