Evde Fransızca Öğrenmek için Tavsiyeler


Evde Fransız öğrenmek Fransızca kursuna gitmekten çok daha etkili, Çünkü;

  • Kurslar son derece pahalı
  • Zaman yönetimi kursun elinde ve çoğu zaman size uymayabiliyor
  • Dikkat dağıtan unsurlar var
  • Bir öğretmen birden çok kişi ile ilgileniyor
  • Sınıf ortamı okuldan kalma bir alışkanlık ile psikolojik olarak sıkıcı geliyor.


Peki Kendi kendinize Fransızca öğrenebilmek için ne yapmak lazım ?

1. Anlamasanda Fransızca dinle

Dilbilimciler diyorki:

Kendi kendine Fransızca Öğrenmek isteyenlere , Yabancı dil öğrenimi üzerinde çalışan dil bilimcilerin, öğrenme yollarımızdan biri için kullandıkları özel bir terim var: Bilinçsiz, farkında olmadan (unconscious) dil öğrenme. Bu dil öğrenme türü biz özellikle birşeyler öğrenmeye çalışmadığımız zaman gerçekleşir.

Bilinçsiz öğrenme, masa başına geçip tekrar tekrar dil bilgisi kuralları üzerine çalışmakla olmuyor. Çok fazla dikkat etmediğimiz halde bolca Fransızca dinlediğimizde oluyor. Arka planda Fransızca sesler olmasıyla, biz dikkatimizi vererek dinlemesek, karşılık olarak konuşmasak ya da not alıyor olmasak da zihnimiz otomatik olarak Fransızca sesleri, aksanları, kelimeleri ve dil bilgisini içine çekiyor, özümsüyor, yani öğreniyor.

Bilinçsiz Fransızca öğrenmenin kulağa en ilginç gelen yanı ise, duyduğunuz kelimelerin ne anlama geldiğini bilmesek bile, dinleyerek öğreniyoruz. Yapılan bilimsel çalışmalar gösteriyor ki, insanların her dili bu şekilde dinleyerek öğrenmesi mümkün — hatta sahte dilleri (dil bilimcilerin araştırmalar için icat ettikleri diller) bile yalnızca insanların konuşmalarını dinleyerek öğrenebildikleri görülmüştür.

Bu yöntemin arkasındaki mantık şudur; herhangi bir konuşmayı dinlediğimizde duyduklarımızın anlamını bilmesekte, örüntüleri duyarız. Örüntü yani söylenen cümlelerin seslendirilişindeki ses tonu, şiddeti söylenin manası hakkında zihnimize ipuçları verir, böylece zihin bu örüntüleri söylenen kelime ve cümlelerle eşleştirir, dilbilimciler bunu doğal dil öğrenme bir yolu olarak tanımlarlar - çocuklar bu yöntemle anadillerini öğrenirler. Bebekler çok, çok küçükken, Yalnızca dinleyebilirler. Söylenen şeyleri tam olarak anlayacak ve ardından kendileri de dili kullanacak hale gelene kadar tonlarca zamanı dinleyerek geçirirler.


2. Bol ve Sık Alıştırma Yap.

Evde Fransızca Öğrenmenin en önemli şarlarından biride bol ve sık alıştırma yapmaktır. Alıştırma yapabileceğiniz her ortamı kullanın, internet sitelerinde yabancılar ile sohpet edin, ilk olarak yazılı daha sonra webcam ile görsel temas kurun ki bu sizin heyecanınızı yenmenizi sağlar. Yolda bir turist gördüğünüz zaman konuşmaktan çekinmeyin selam verin ve konuşmaya çalışın, örneğin ona ülkemizi nasıl bulunduğunu en çok nereleri sevdiğini sorun. Fransızca öğrenmeye çalışan arkadaşlarınızla Fransızca günü ilan edin. O gün kimse Fransızca'dan başka bir dil konuşmasın zorlansanızda devam edin bir süre sonra akıcılık başlayacaktır. Fransızca Güzel Sözler  yazımıza göz atabilirsiniz.


En İyi Fransızca Öğrenme Android Uygulamaları | En İyi Fransızca Öğrenme iOS Uygulamaları
eLLC 'yi ÜCRETSİZ DENEMEK İÇİN TIKLAYIN !eLLC ile kısa sürede iyi seviye'de Fransızca öğrenebilirsiniz.  Nasıl mı ?

1-Günlük Hayattan Esinlendi: eLLC Fransızca  A1 den B2 seviyesine kadar toplam 180 adet günlük hayattan esinlenerek oluşturulmuş konu içerir. Böylece öğrendiğiniz her kelime ve cümleyi günlük hayatta kullanırsınız.

2- Basitten Zora: eLLC doğal öğrenme metodunu kullanır, yani aynı anadilimizi öğrendiğimiz gibi basit kelimeler ile Fransızca öğretmeye başlar, daha sonra kelimeler cümlelere, cümleler dialoglara dönüşür.

3- Fransızca Heryerde: eLLC Fransızca  akıllı telefon&tablet ve bilgisayarlara kurulan interaktif bir programdır, yani dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde Fransızca öğreniminize devam edebilirsiniz.

4-Gramer İpuçları: eLLC Fransızca  günlük derslerin arasında ihtiyacınız olduğu anda Fransızca  dil bilgilerine ait ipuçları şeklinde karşınıza çıkarır, böylece yeni öğrendiğiniz dil bilgisi kuralları sadece teoride kalmaz öğrendiğiniz bilgiyi anında kullanırsınız.

5- Geniş Kapsamlı: eLLC Fransızca  10.000 den fazla kelime içerir, yani eğitimi tamamladığınızda Fransızca  konuşabilmek için ihtiyaç duyacağınız kelimeden fazlasını öğrenmiş olursunuz.

6-Akıllı Öğretici: eLLC Fransızca  sizin öğrenme-gelişim sürecinize göre ilerler, zayıf olduğunuz konuları farklı formatlarda karşınıza çıkarır ve öğretene kadar peşinizi bırakmaz :)

eLLC  uygulamasını ücretsiz İndirip deneyebilirsiniz.

 

Fransızca Konuşan Ülkeler
Dünyada Resmi dili Fransızca olan ülkeler hangileridir ? Sizin için tüm ülkeleri listeledik...
Fransızca Öğrenme Kitabı - En iyi Fransızca Kitabı hangisi
Fransızca Öğrenme Kitabı - En iyi Fransızca Kitabı hangisi...