İyi seviye Rusça Öğrenmenin ve Rusça Konuşmanın 7 Pratik Yolu


Rusça öğrenmek diğer dillere göre biraz daha zor olabilir.", "Yıllardır Rusya'da yaşıyorum, ama hala dili doğru dürüst Konuşamıyorum..." Rusça ile ilgili bir çok kişinin bu ve buna benzer yakınmalarına çok sık karşılaşırız... Rusça'yı iyi seviyede öğrenmek için çok fazla yeni kelimenin ve koca bir kültürün içine gömülmeniz gerekir. Dil bilimciler bu zorlu yolculuğa çıkmaya hazır olan gözü pek heveslilerin işini kolaylaştırmak için bazı tavsiyeler hazırladı.

 • 1. Psikolojik olarak kendinizi hazırlayın.

  rusça öğrenmek

  Yabancı dil öğrenmenin ilk adımı motivasyondur. Rusça Öğrenmeye yeni başlıyorsanız, neden bu dili öğrenmek istediğinizi kendinize sormalı ve bu konuda tam bir zihniniz açıklığa ulaşmalıdır. Rusça öğrenirken saatlerce ter dökmeyi gerektirecek bu süreçte en büyük yardımcınız motivasyonunuz olacaktır. Basitten başlayın. Rusça Aylar Kolay Ezberleme | Rusça- Türkçe Aylar


 • 2. Temel kelimeleri öğrenin.

  rusça öğren

  Bir dili bilmek başka, konuşmak başka. Konuşmanın ilk adımı ise temel kelimeleri, gündelik ifadeleri öğrenmektir. İyi bir alıştırma kitabının bu konuda size yardımı dokunabilir. Rus Alfabesi | Rusça Alfabe | Okunuşları, Yazılışları


 • 3. Online kursları ve uygulamaları deneyin.

  kolay rusça öğren

  Örneğin eLLC Rusça yeni kelime ve gramer öğretip, öğrendiğiniz her yeni bilgiyi okuma yazma dinleme ve konuşma pratikleri yaptırarak kısa sürede pekiştirmenizi sağlar. Ücretsiz demoyu denemek için Tıklayınız. En İyi Rusça Öğrenme iOS Uygulamaları | En İyi Rusça Öğrenme Android Uygulamaları

 • 4. Temel gramer konularını öğrenin.

  evde rusça öğren

  Evet, biliyorum, kulağa sıkıcı geliyor ancak Rusça'nın bel kemiği Rusça gramerdir. Gramer öğrenmek için şehrinizde varsa Rusça kursuna yazılın. Bu imkana sahip olmayanlar eLLC Rusça Uygulaması üzerinden gramer konularını öğrenebilirler. Rusça Güzel Sözler


 • 5. Mümkünse Rusça konuşulan ülkeleri ziyaret edin.

  rusça öğrenmenin 7 pratik yolu

  Hatta imkanınız varsa bir süre orada yaşamaya çalışın. Unutmayın yabancı dil en iyi o dilin konuşulduğu ülkede öğrenilir. Eğer Rusça konuşulan ülkelere gitme imkanınız yoksa Sohbet programlarından ana dili rusça olan kişilerle tanışıp rusça konuşmaya çalışın. Rusça Konuşan Ülkeler


 • 6. Rusça çekilmiş filmleri ve dizileri izleyin.

  rusça öğrenme

  Rusça telaffuzu öğrenmek çok önemli ve zaman isteyen bir iş. Youtube üzerinden Rusça filmleri ve dizileri ücretsiz olarak izleyebilirsiniz. Film ve dizi izlemek telaffuzu öğrenmenin yanı sıra Rus yaşantısına ve kültürüne dair fikir sahibi olmanızı sağlayacaktır.

 • 7. Basit Rusça masal ve hikayeler okuyun.

  kendi kendine rusça

  Eğer rusça öğrenmeye eni başladıysanız temel düzeydeki gramer konularını işledikten ve kelime bilginizi arttırdıysanız, özellikle okumaya yeni başlayan çocuklar için hazırlanmış basit hikaye kitaplarını okumanız Rusça öğrenme hızınızı arttıracaktır.


eLLC ile kısa sürede iyi seviye'de Rusça öğrenebilirsiniz.  Nasıl mı ?

1-Günlük Hayattan Esinlendi: eLLC Rusça  A1 den B2 seviyesine kadar toplam 180 adet günlük hayattan esinlenerek oluşturulmuş konu içerir. Böylece öğrendiğiniz her kelime ve cümleyi günlük hayatta kullanırsınız.

2- Basitten Zora: eLLC doğal öğrenme metodunu kullanır, yani aynı anadilimizi öğrendiğimiz gibi basit kelimeler ile Rusça öğretmeye başlar, daha sonra kelimeler cümlelere, cümleler dialoglara dönüşür.

3- Rusça Heryerde: eLLC Rusça  akıllı telefon&tablet ve bilgisayarlara kurulan interaktif bir programdır, yani dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde Rusça öğreniminize devam edebilirsiniz.

4-Gramer İpuçları: eLLC Rusça  günlük derslerin arasında ihtiyacınız olduğu anda Rusça  dil bilgilerine ait ipuçları şeklinde karşınıza çıkarır, böylece yeni öğrendiğiniz dil bilgisi kuralları sadece teoride kalmaz öğrendiğiniz bilgiyi anında kullanırsınız.

5- Geniş Kapsamlı: eLLC Rusça  10.000 den fazla kelime içerir, yani eğitimi tamamladığınızda Rusça  konuşabilmek için ihtiyaç duyacağınız kelimeden fazlasını öğrenmiş olursunuz.

6-Akıllı Öğretici: eLLC Rusça  sizin öğrenme-gelişim sürecinize göre ilerler, zayıf olduğunuz konuları farklı formatlarda karşınıza çıkarır ve öğretene kadar peşinizi bırakmaz :)

eLLC  uygulamasını ücretsiz İndirip deneyebilirsiniz.

 

Evde Rusça Öğrenmek İçin Tavsiyeler - Kendi kendine Rusça öğrenmek
Evde Rusça öğrenmek için öncelikle günlük hayatta sizi en çok eğlendiren aktivitilerinizi gözden geçirmelisiniz, kimileri dizi izlemekten hoşlanırken ...
Rusça Güzel Sözler
Rusça Güzel Sözler - Rusça Anlamlı Özlü Sözler - Sosyal medyada paylaşmak için uygun Rusça güzel sözler...