İyi seviye Rusça Öğrenmenin ve Rusça Konuşmanın 7 Pratik Yolu

Rusça dünyanın en zor dillerinden birisi.", "Yıllardır Rusya'da yaşıyorum, ama hala dili doğru dürüst Konuşamıyorum..." Rusça ile ilgili bir çok kişinin bu ve buna benzer yakınmalarına çok sık karşılaşırız... Rusça'yı iyi seviyede öğrenmek için çok fazla yeni kelimenin ve koca bir kültürün içine gömülmeniz gerekir. Dil bilimciler bu zorlu yolculuğa çıkmaya hazır olan gözü pek heveslilerin işini kolaylaştırmak için bazı tavsiyeler hazırladı.

 • 1. Psikolojik olarak kendinizi hazırlayın.

  rusça öğrenmek

  Yabancı dil öğrenmenin ilk adımı motivasyondur. Rusça Öğrenmeye yeni başlıyorsanız, neden bu dili öğrenmek istediğinizi kendinize sormalı ve bu konuda tam bir zihniniz açıklığa ulaşmalıdır. Rusça öğrenirken saatlerce ter dökmeyi gerektirecek bu süreçte en büyük yardımcınız motivasyonunuz olacaktır.

 • 2. Temel kelimeleri öğrenin.

  rusça öğren

  Bir dili bilmek başka, konuşmak başka. Konuşmanın ilk adımı ise temel kelimeleri, gündelik ifadeleri öğrenmektir. İyi bir alıştırma kitabının bu konuda size yardımı dokunabilir.

 • 3. Online kursları ve uygulamaları deneyin.

  kolay rusça öğren

  Örneğin eLLC Rusça yeni kelime ve gramer öğretip, öğrendiğiniz her yeni bilgiyi okuma yazma dinleme ve konuşma pratikleri yaptırarak kısa sürede pekiştirmenizi sağlar. Ücretsiz demoyu denemek için Tıklayınız.

 • 4. Temel gramer konularını öğrenin.

  evde rusça öğren

  Evet, biliyorum, kulağa sıkıcı geliyor ancak Rusça'nın bel kemiği Rusça gramerdir. Gramer öğrenmek için şehrinizde varsa Rusça kursuna yazılın. Bu imkana sahip olmayanlar eLLC Rusça Uygulaması üzerinden gramer konularını öğrenebilirler.

 • 5. Mümkünse Rusça konuşulan ülkeleri ziyaret edin.

  rusça öğrenmenin 7 pratik yolu

  Hatta imkanınız varsa bir süre orada yaşamaya çalışın. Unutmayın yabancı dil en iyi o dilin konuşulduğu ülkede öğrenilir. Eğer Rusça konuşulan ülkelere gitme imkanınız yoksa Sohbet programlarından ana dili rusça olan kişilerle tanışıp rusça konuşmaya çalışın.

 • 6. Rusça çekilmiş filmleri ve dizileri izleyin.

  rusça öğrenme

  Rusça telaffuzu öğrenmek çok önemli ve zaman isteyen bir iş. Youtube üzerinden Rusça filmleri ve dizileri ücretsiz olarak izleyebilirsiniz. Film ve dizi izlemek telaffuzu öğrenmenin yanı sıra Rus yaşantısına ve kültürüne dair fikir sahibi olmanızı sağlayacaktır.

 • 7. Basit Rusça masal ve hikayeler okuyun.

  kendi kendine rusça

  Eğer rusça öğrenmeye eni başladıysanız temel düzeydeki gramer konularını işledikten ve kelime bilginizi arttırdıysanız, özellikle okumaya yeni başlayan çocuklar için hazırlanmış basit hikaye kitaplarını okumanız Rusça öğrenme hızınızı arttıracaktır.

Kariyeriniz için İngilizceden sonra öğrenebileceğiniz 7 dil
Kariyeriniz için İngilizce konuşabilmenin önemi herkesin çok iyi bildiği, su götürmez bir gerçek.Ancak artık İngilizce biliyor olmak da yeterli değil....