Rusça Aylar

Rusça ayların türkçe karşılıkları ve türkçe anlamları

    Rusça aylar nasıl yazılır ve okunur öğrenmek istiyorsanız doğru blogtasınız! Özellikle günlük konuşmada zamanların ve tarihlerin fazlasıyla önemi vardır. Toplantı düzenlerken, birisiyle buluşacağınız zaman ya da normal olarak bir tarih aralığından bahsetmeniz gerektiğinde isterseniz zaman dilimi vesilesi ile isterseniz de aylar üzerinden belirterek yapabilmelisiniz. Rusça ayları kolayca öğrenmek için pratik kartları hazırlayabilirsiniz ve hepsini anlayarak ezberleyene kadar çalışmaya devam edebilirsiniz, bu hem eğlenceli hemde basit olacaktır. Daha sonrasında ise, yazılış biçimlerini pekiştirmek için  kendi cümlelerinizi yazmaya başlayabilirsiniz. Rusça aylar konusu süphesiz Rusça'nın en eğlenceli ve basit konularından birisidir. Bu konuyu daha kolay ezberlemek için ayları grupladırarak ezberlemeyi deneyebilirsiniz. Aynı zaman da kelimeleri eğlenceli, ritimli ve akılda kalıcı, dilinize kolay bir şekilde yapışacak şarkılar yapmak, kelimeleri kolay ezberlemek için size yardımcı olacaktır. Yazının devamında göreceğiniz örnek cümleler ile konuyu daha detaylı bir şekilde anlamış olacaksınız. Unutmayın ki, teorik bilgi sizi belli bir yere kadar getirir. Pratik yapılmayan her şey eksik kalmaya mahkum olacaktır . En İyi Rusça Öğrenme iOS Uygulamaları | En İyi Rusça Öğrenme Android Uygulamaları yazılarımıza bakabilirsiniz. Ayrıca Rusça Öğrenmenin 7 Pratik Yolu içeriğimiz de işinize yaracaktır.


Rusca aylar
Rusca aylar
   


 Unutmayın ki, Rusça'da aylar daima  “Büyük” harfle başlar!

Ocak - Январь

Şubat - Февраль

Mart - Март

Nisan  - Апрель

Mayıs  - Май

Haziran - Июнь

Temmuz - Июль

Ağustos - Август

Eylül - Сентябрь

Ekim - Октябрь

Kasım - Ноябрь

Aralık  - Декабрь

    Not : Dikkat ettiyseniz, Rusça'da ayların baş harfleri büyük yazılır.

  Rusça Aylar Örnek Cümleler

  • Школа начинается в январе. (Okul, Ocak’ta başlayacak.)
  • Семинар будет проведён в феврале. (Seminer Şubat’ta yapılacak.)
  • В марте у неё появился малыш. (Onun, Mart’ta bir bebeği oldu.)
  • Апрель – первый месяц весны. (Nisan baharın ilk ayıdır.)
  • Фильм был выпущен в мае. ( Film Mayıs’ta vizyone girdi.)

                                 

      Rusça ayları öğrendiniz, peki Rusça'ya dair öğrenmek istediğiniz başka neler var? Rusça'ya dair öğrenmek istediğiniz ve henüz bilmediğiniz  her şeyi eLLC 'nin anadilinizi öğrendiğiniz yöntemlerle yabancı dil öğrettiği uygulaması ile istediğiniz yerden istediğiniz zaman pratik yaparak öğrenebilir veya hali hazırda iyi olan Rusçanızı daha fazla geliştirebilirsiniz. Biliyorsunuz önemli olan sadece istektir “Öğrenmenin yaşı yok!” derler!

  eLLC ile kısa sürede iyi seviye'de Rusça öğrenebilirsiniz.  Nasıl mı ?

  1-Günlük Hayattan Esinlendi: eLLC Rusça  A1 den B2 seviyesine kadar toplam 180 adet günlük hayattan esinlenerek oluşturulmuş konu içerir. Böylece öğrendiğiniz her kelime ve cümleyi günlük hayatta kullanırsınız.

  2- Basitten Zora: eLLC doğal öğrenme metodunu kullanır, yani aynı anadilimizi öğrendiğimiz gibi basit kelimeler ile Rusça öğretmeye başlar, daha sonra kelimeler cümlelere, cümleler dialoglara dönüşür.

  3- Rusça Heryerde: eLLC Rusça  akıllı telefon&tablet ve bilgisayarlara kurulan interaktif bir programdır, yani dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde Rusça öğreniminize devam edebilirsiniz.

  4-Gramer İpuçları: eLLC Rusça  günlük derslerin arasında ihtiyacınız olduğu anda Rusça  dil bilgilerine ait ipuçları şeklinde karşınıza çıkarır, böylece yeni öğrendiğiniz dil bilgisi kuralları sadece teoride kalmaz öğrendiğiniz bilgiyi anında kullanırsınız.

  5- Geniş Kapsamlı: eLLC Rusça  10.000 den fazla kelime içerir, yani eğitimi tamamladığınızda Rusça  konuşabilmek için ihtiyaç duyacağınız kelimeden fazlasını öğrenmiş olursunuz.

  6-Akıllı Öğretici: eLLC Rusça  sizin öğrenme-gelişim sürecinize göre ilerler, zayıf olduğunuz konuları farklı formatlarda karşınıza çıkarır ve öğretene kadar peşinizi bırakmaz :)

  eLLC  uygulamasını ücretsiz İndirip deneyebilirsiniz.

   

  Etiketler: Rusca Aylar Kolay Ezberleme
  Rus Alfabesi | Rusça Alfabe | Okunuşları, Yazılışları
  Rus alfabesinin okunuşları yazılışları. Rusça alfabe, alman harfleri okunuş ve yazılışları. ...
  En İyi Rusça Öğrenme Android Uygulamaları
  En iyi Android Rusça öğrenme uygulamalarını sizin için derledik. Sadece bir Android telefon ile akıcı bir şekilde Rusça konuşabilmek günümüzde oldukça...