Sıfırdan Almanca Öğrenmek için tavsiyeler

Sıfırdan Almanca öğrenmek için yola çıktınız bu dili en doğru şekilde öğrenmek istiyorsunu ancak tam olarak nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini bilmiyorsanız bu yazımızda sıfırdan Almanca öğrenmeye başlayanlar için harika bir klavuz hazırladık.

Sıfırdan Almanca Öğrenmek için Nelere İhtiyacım var ?

 • 1- Doğru Kaynak

  Sıfırdan almanca öğrenmek için öncelikle yolunca başında sıkılmanıza fırsat veremeyecek Almanca öğrenme metodlarına ihtiyacınız var, Dil öğrenme yolunda motivasyonunuzu ne kadar yüksek tutarsanız o kadar hızlı izlerlersiniz. Her aşamada öğrendiğinizi, anladığınızı size hissettirecek yöntemler üzerinde yoğunlaşın. Basit her zaman iyidir.

 • 2- Azda olsa Devamlı Çalışma

  Sıfırdan Almanca öğrenmeye başladıysanız ilk 1 ay sizin için çok önemli, en az 1 ay boyunca günde 10 dakika bile olsa Almanca öğrenmek için zaman ayırın. Günde 1 kelime bile öğrenmeniz bilinçaltınıza ben Almanca öğrenmeyi gerçekten istiyorum bana uygun zemini hazırla komutu vermektedir.

 • 3- Almanya'da yaşadığını Hayal et

  Sıfırdan almancaya başlayan bir bebek gibi Almanyada bir alman ailenin çocuğu olarak dünyaya geldiğinizi ve öğrendiğiniz her kelimeyi size defalarca tekrar ettiklerini sizin her seferinde bu kelimeyi yarım yamalakta olsa tekrar ettiğinizi hayal edin. Bol tekrar ve çekinmeden telaffuz etme dil öğrenmenin en büyük sırrıdır.

 • 4- Gramer konularında boğulma!

  Almancaya sıfırdan başlıyorsan sakın ola gramerden başlama, dil formüllerle değil bol tekrarla öğrenilir, hatta öğrendiğinin farkında olmadan öğrenilir. Yeni öğrenilen bir dili doğru şekilde konuşacağım kaygısı zihne fazladan yük yüklediğini için doğal konuşma akışını kesintiye uğratır. belirli bir kelime bilgisi ve akışkanlık düzeyine gelmeden gramer konularına hiç bulaşmayın!

 • 5- Almanca'yı Hayatınızın içine dahil edin.

  Sıradan bir gününü hayal et, hemen hemen her gün yaptığın şeyleri bir düşün, en sık olandan en seyrek olana doğru günlük hayatta en çok kullandığın kelimelerin Almanca karşılıklarını bulup, kelime kartları oluşturmakla başlayabilirsin. Örneğin kahvaltı yapmalıyım - Ich sollte frühstücken, iç sesinizle söylediğiniz bu komutu Almanca söylemeye zorlayın.

 • 5- Almanca Oyunlar Oynayın.

  Oyun en kadim öğrenme yöntemidir. sadece cocuklukta değil yaşamadın her döneminde öğrenmeyi zevkli hale getiren yegane yöntemdir. Sizde dil öğreten uygulamalar yada oyunlar kullanarak Almanca öğrenme sürecinizi daha zevkli hale getirebilirsiniz. Ellc Almanca Dil öğrenme uygulamasını indirmek için Tıklayınız

 • 6- Bir Almanca Öğrenme Uygulaması Edinin.

  Almanca kelime ve cümle bilgisinizi geliştirmek için bol bol alıştırma yapmalı, kelime ve cümleleri doğru telaffuzları ile dinlemelisiniz, dinlediğini kelime ve cümleleri telaffuz etmeli ve anında geri bildirim alıp varsa yanlışlarınızı düzeltmeye çalışmalısınız. Akıllı telefon ve uygulamaları gelişmesi ile tüm bu alıştırmaları telefon yada tabletinize kuracağınız bir uygulama ile gerçekleştirebilirsiniz. Almancanızı geliştirebileceğiniz ücretli ve ücretsiz uygulamalar şöyledir;

  • 1- eLLC

   Okuma yazma dinleme ve konuşma pratikleri yapabilirsiniz. Sıfırdan başlar ve ileri seviyeye kadar götürür. Doğal dil öğrenme metodunu kullanır, bol pratik ve tekrar üzerine kurulu bir öğretme sistemi vardır. Gramer konuları Videolu dersler halinde pratik olarak ve gerektiği kadar parça parça verilir. Android ve Apple Uygulamaları vardır. aynı zamanda Windows ve MacOS işletim sistemlerine uygun uygulamalarıda mevcuttur. Uygulamaları indirerek 2 dersi ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.
   Uygulamayı Ücretsiz Denemek İçin : Tıklayınız

  • 2- Lanquick

   Lanquick Oyunlaştırılmış bir dil öğrenme uygulamasıdır. Almancayı doğrudan Almanca mantığı ile öğretir. Kelime ve ifadeleri günlük hayattan gerçek resimlerle ilişkilendirir, böylece kelime ile görsel arasında ilişki kurarak dili doğal dil öğrenme yöntemi ile öğrenirsiniz. Lanquick her yeni kelime ve ifadeyi kavrayabilmeniz için Okuma yazma dinleme ve konuşma pratikleri yapmanızı sağlar. Lanquick Almanca Eğitimine Sıfırdan başlar ve ileri seviyeye kadar götürür. Doğal dil öğrenme metodunu kullanır, bol pratik ve tekrar üzerine kurulu bir öğretme sistemi vardır. Lanquick eğitimi ücretsiz olmasına karşın reklamsız ve çevirim dışı kullanmak isteyenler için aylık Premium üyelik imkanları sunuyor Şimdilik Sadece Android Uygulaması var.  Lanquick Uygulamasını Ücretsiz Denemek İçin : Tıklayınız

Evde Almanca Öğrenmek İçin Tavsiyeler
Evde kendine kendine almanca öğrenmek isteyenler için kolay ve etkili yöntemleri sizler için sıraladık....
Almanca'da Günler - Almanca Günler
Almanca öğrenenler için Almanca günler ve okunuşları....