Evde Almanca Öğrenmek İçin Tavsiyeler


Evde almanca öğrenme  eskiden çok zor gibi gözüken bir kavram olmasına rağmen günümüzde olması gereken şey haline geldi. Evet, bir kursa gitmeden almanca öğrenmek artık çok daha stabil bir durum. Neden mi ?

 • Kurslar son derece pahalı
 • Zaman yönetimi kursun elinde ve çoğu zaman size uymayabiliyor
 • Dikkat dağıtan unsurlar var
 • Bir öğretmen birden çok kişi ile ilgileniyor
 • Sınıf ortamı okuldan kalma bir alışkanlık ile psikolojik olarak sıkıcı geliyor.


Peki ne yapmak lazım ? Evde çok daha kolay yöntemler ile yabancı dil öğrenebilirsiniz


1- Bir telefon Uygulaması Edinin

Günümüz koşullarında artık klasik sınıf eğitimi kalmadı, zaten normal olanda bu. Dünya ve yöntemler değişiyor. Bir yabancı dil uygulaması ile yapabileceklerinizi hiç küçümsemeyin. İçinde bol alıştırması olan size yabancı dil öğretmek için programlanmış bir yazılım ile yabancı dil öğrenmeniz artık çok kolay. Uygulama kullanmanın bir çok avantajı var, şayet kullandığınız uygulama gerçekten iyi bir uygulama ise bunun arkasında bu işi uzun süredir yapan, eğitimcisinden yazılımcısına kadar geniş bir kadroya sahip olan bir ekip oluyor. İnsanların meditasyon yaptığı, spor yaptığı, yemek yapmayı öğrendiği uygulamar varsa dil öğrenmek deneden olmasın. Bu ekibin işi size bu uygulama ile dil öğretmek olduğunu düşününce başarılı olmaları çok normal. Programınız belli öğreneceğiniz şeyler ve nasıl öğretileceği belli, alıştırmalarınız buna göre hazırlanmış ve yıllar süren deneyimler ile uygulamanız kusursuz hale gelmiş, bence bu gerçekten mükemmel bir fikir. En azında ücretsiz olarak bunları deneyebilirsiniz. 

Ücretsiz olarak deneyebileceğiniz uygulamalar;

  • 1- eLLC

   Okuma yazma dinleme ve konuşma pratikleri yapabilirsiniz. Sıfırdan başlar ve ileri seviyeye kadar götürür. Doğal dil öğrenme metodunu kullanır, bol pratik ve tekrar üzerine kurulu bir öğretme sistemi vardır. Gramer konuları Videolu dersler halinde pratik olarak ve gerektiği kadar parça parça verilir. Android ve Apple Uygulamaları vardır. aynı zamanda Windows ve MacOS işletim sistemlerine uygun uygulamalarıda mevcuttur. Uygulamaları indirerek 2 dersi ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.
   Uygulamayı Ücretsiz Denemek İçin : Tıklayınız

  • 2- Lanquick

   Lanquick Oyunlaştırılmış bir dil öğrenme uygulamasıdır. Almancayı doğrudan Almanca mantığı ile öğretir. Kelime ve ifadeleri günlük hayattan gerçek resimlerle ilişkilendirir, böylece kelime ile görsel arasında ilişki kurarak dili doğal dil öğrenme yöntemi ile öğrenirsiniz. Lanquick her yeni kelime ve ifadeyi kavrayabilmeniz için Okuma yazma dinleme ve konuşma pratikleri yapmanızı sağlar. Lanquick Almanca Eğitimine Sıfırdan başlar ve ileri seviyeye kadar götürür. Doğal dil öğrenme metodunu kullanır, bol pratik ve tekrar üzerine kurulu bir öğretme sistemi vardır. Lanquick eğitimi ücretsiz olmasına karşın reklamsız ve çevirim dışı kullanmak isteyenler için aylık Premium üyelik imkanları sunuyor Şimdilik Sadece Android Uygulaması var.  Lanquick Uygulamasını Ücretsiz Denemek İçin : Tıklayınız

   2. Anlamasanda Almanca dinle

   Dilbilimciler diyorki:

   Yabancı dil öğrenimi üzerinde çalışan dil bilimcilerin, öğrenme yollarımızdan biri için kullandıkları özel bir terim var: Bilinçsiz, farkında olmadan (unconscious) dil öğrenme. Bu dil öğrenme türü biz özellikle birşeyler öğrenmeye çalışmadığımız zaman gerçekleşir.

   Bilinçsiz öğrenme, masa başına geçip tekrar tekrar dil bilgisi kuralları üzerine çalışmakla olmuyor. Çok fazla dikkat etmediğimiz halde bolca Almanca dinlediğimizde oluyor. Arka planda Almanca sesler olmasıyla, biz dikkatimizi vererek dinlemesek, karşılık olarak konuşmasak ya da not alıyor olmasak da zihnimiz otomatik olarak almanca sesleri, aksanları, kelimeleri ve dil bilgisini içine çekiyor, özümsüyor, yani öğreniyor.

   Bilinçsiz almanca öğrenmenin kulağa en ilginç gelen yanı ise, duyduğunuz kelimelerin ne anlama geldiğini bilmesek bile, dinleyerek öğreniyoruz. Yapılan bilimsel çalışmalar gösteriyor ki, insanların her dili bu şekilde dinleyerek öğrenmesi mümkün — hatta sahte dilleri (dil bilimcilerin araştırmalar için icat ettikleri diller) bile yalnızca insanların konuşmalarını dinleyerek öğrenebildikleri görülmüştür.

   Bu yöntemin arkasındaki mantık şudur; herhangi bir konuşmayı dinlediğimizde duyduklarımızın anlamını bilmesekte, örüntüleri duyarız. Örüntü yani söylenen cümlelerin seslendirilişindeki ses tonu, şiddeti söylenin manası hakkında zihnimize ipuçları verir, böylece zihin bu örüntüleri söylenen kelime ve cümlelerle eşleştirir, dilbilimciler bunu doğal dil öğrenme bir yolu olarak tanımlarlar - çocuklar bu yöntemle anadillerini öğrenirler. Bebekler çok, çok küçükken, Yalnızca dinleyebilirler. Söylenen şeyleri tam olarak anlayacak ve ardından kendileri de dili kullanacak hale gelene kadar tonlarca zamanı dinleyerek geçirirler.


   3. Bol Pratik ve Alıştırma Yap

   Alıştırma yapabileceğiniz her ortamı kullanın, internet sitelerinde yabancılar ile sohpet edin, ilk olarak yazılı daha sonra webcam ile görsel temas kurun ki bu sizin heyecanınızı yenmenizi sağlar. Yolda bir turist gördüğünüz zaman konuşmaktan çekinmeyin selam verin ve konuşmaya çalışın, örneğin ona ülkemizi nasıl bulunduğunu en çok nereleri sevdiğini sorun. Almanca öğrenmeye çalışan arkadaşlarınızla almanca günü ilan edin. O gün kimse Almanca'dan başka bir dil konuşmasın zorlansanızda devam edin bir süre sonra akıcılık başlayacaktır. • Dünyayı Gezmeniz İçin Bilmeniz Gereken Diller
  Bilmeniz Gereken Diller...
  Sıfırdan Almanca Öğrenmek için tavsiyeler
  Almanca öğreniyorum diyerek yola çıktıysanız ve Sıfırdan almanca öğrenmenin sırlarını merak ediyorsanız bu yazımız tamda sizin için...