Almanca Alfabesi - Alman Alfabesi


Alman alfabesi ve Almanca dili çok eski dildir. İngilizce, Arapça ve İspanyolca kadar yaygın olmasada Avrupa birliğinin resmi dilleri arasında ve en çok konuşulanıdır. Avrupa birliği için siyasi ve ekonomik olarak lider ülke pozisyonuda olan Almanya, dil konusunda da bu kıtaya hakimliği kimselere bırakmamıştır. İlk bakışda bunun Ingilizce olması gerek gibi düşünülsede bu bir yanılgıdır. Avrupa birliğinin önemli ülkelerinde Almanya, Avusturya, Lihtenştayn, Lüksemburg, İsviçre resmi dilleri ve çok kullanılan dili Almancadır. Bunun dışında Fransa ve İtalyada da bazı bölgelerin halkları Almanca kullanmaktadır. Hatta Rusyada bile azınlıkta olsa Almanca kullanan topluluklar vardır. Almanca sadece Avrupa kıtasında kullanılmaz Güney Amerikada Arjantin ve Brezilya’nın bazı bölgelerinde de Almanca kullanılır. Kısacası bir Ingilizce veya İspanyolca değildir belki ama yinede en yaygın diller arasındadır. 38 ülkede yaklaşık 120 milyon kişi Almanca konuşur. Evde Almanca Öğrenmek için En İyi Almanca Öğrenme iOS Uygulamaları | En İyi Almanca Öğrenme Android Uygulamaları yazılarımıza göz atabilirsiniz.


Almanca Alfabesinin Okunuşları Yazılışları


Alman alfabesinde; toplam 30 harfi vardır, 29 harfi büyük ve küçük varıdır. Almanca içinde Fransız kelime kökenli sözcükler taşır.Almancaya giren yabancı kelimelerin yazımı almanca yazım kurallarına veya söyleyiş biçimine uygun şekilde çevrilmediği sürece, özellikle Fransızca gibi yabancı dillerden gelen kelimeler aksanlarıyla birlikte yazılır. Türkiyede de öğrenilmek istenen yaygın diller arasında yer alan Almanca, milliyet eğitim bakanlığının dahi müfredatindadır. Bazı devlet okullarında almanca dersi verilir. Özel kurslar, eğitim yazılımları, eğitim setleride oldukça fazladır. Alaman alfabesi orta zorlukta bir alfabedir. Öğrenimi çok zor olamakla birlikte bol tekrar etmek gerekir. Ayrıca okunuşlarıda öğrenmelisiniz. Bu öğrenim şeklini benimserseniz Almanca alfabesini öğrenmek hiçte zor değildir. Alman alfabesini öğrenmek almancayı öğrenmek için yeterli değildir. Bunun için alman alfabesi ile kurulmuş bir çok almanca kelimeyi ve daha sonra cümleyide öğrenmeniz gerekir. Size parça parça kolay ve hızlı bir şekilde Almanca öğretmesi için hazırladığımız eLLC almanca öğrenim seti, bu dili kolayca öğrenmenizi sağlayacak. eLLC Almancayı hemen ücretsiz indirerek demo derslerini denemek için tıklayın.almanca alfabesi
alman alfabesiAlman harfleri okunuş ve yazılışlarıHarfokunuşu
A aa
B bbe
C cce
D dde
E ee
F feff
G gge
H hha
I ii
J jjott
K kka
L lell
M memm
N nenn
O oo
P ppe
Q qqu, que
R rerr
S sess
T tte
U uu
V vvau
W wwe
X xix
Y yypsilon
Z zzett
Ä ää
Ö öö
Ü üü
ẞ ß1eszett, scharfes ess2


Çiftlerin Yazılışları

Harfin birliğiSözgelişi
audaima
äu g.oy eu
bson
chson
chson
dson
dschdaima
eidaima
enson
erilk
erson
eudaima
eydaima
gson
hsesli harfden sonra
iedaima
ngson
rsesli harfden sonra
schdaima
silk yahut sesli harfleri arasına
sbaşka yere
ssdaima
tson
tschdaima


eLLC ile kısa sürede iyi seviye'de Almanca öğrenebilirsiniz.  Nasıl mı ?

1-Günlük Hayattan Esinlendi: eLLC Almanca  A1 den B2 seviyesine kadar toplam 180 adet günlük hayattan esinlenerek oluşturulmuş konu içerir. Böylece öğrendiğiniz her kelime ve cümleyi günlük hayatta kullanırsınız.

2- Basitten Zora: eLLC doğal öğrenme metodunu kullanır, yani aynı anadilimizi öğrendiğimiz gibi basit kelimeler ile Almanca öğretmeye başlar, daha sonra kelimeler cümlelere, cümleler dialoglara dönüşür.

3- Almanca Heryerde: eLLC Almanca  akıllı telefon&tablet ve bilgisayarlara kurulan interaktif bir programdır, yani dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde Almanca öğreniminize devam edebilirsiniz.

4-Gramer İpuçları: eLLC Almanca  günlük derslerin arasında ihtiyacınız olduğu anda Almanca  dil bilgilerine ait ipuçları şeklinde karşınıza çıkarır, böylece yeni öğrendiğiniz dil bilgisi kuralları sadece teoride kalmaz öğrendiğiniz bilgiyi anında kullanırsınız.

5- Geniş Kapsamlı: eLLC Almanca  10.000 den fazla kelime içerir, yani eğitimi tamamladığınızda Almanca  konuşabilmek için ihtiyaç duyacağınız kelimeden fazlasını öğrenmiş olursunuz.

6-Akıllı Öğretici: eLLC Almanca  sizin öğrenme-gelişim sürecinize göre ilerler, zayıf olduğunuz konuları farklı formatlarda karşınıza çıkarır ve öğretene kadar peşinizi bırakmaz :)

eLLC  uygulamasını ücretsiz İndirip deneyebilirsiniz.

 

Almanca Güzel Sözler
Almanca Güzel Sözler - Almanca Anlamlı Özlü Sözler - Sosyal medyada paylaşmak için uygun Almanca güzel sözler...
En İyi Almanca Öğrenme Android Uygulamaları
En iyi android Almanca öğrenme uygulamalarını sizin için derledik. Sadece bir android telefon ile akıcı bir şekilde Almanca konuşabilmek günümüzde old...