Sıfırdan İngilizce Öğrenmek için tavsiyeler

Sıfırdan İngilizce öğrenmek için yola çıktınız bu dili en doğru şekilde öğrenmek istiyorsunuz ancak tam olarak nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini bilmiyorsanız bu yazımızda sıfırdan İngilizce öğrenmeye başlayanlar için harika bir rehber hazırladık.

Sıfırdan İngilizce Öğrenmek için Nelere İhtiyacım var ?

 • 1- Doğru Kaynak - Doğru içerik

  Sıfırdan İngilizce öğrenmek için öncelikle yolunca başında sıkılmanıza fırsat veremeyecek İngilizce öğrenme metodlarına ihtiyacınız var, Dil öğrenme yolunda motivasyonunuzu ne kadar yüksek tutarsanız o kadar hızlı izlerlersiniz. Her aşamada öğrendiğinizi, anladığınızı size hissettirecek yöntemler üzerinde yoğunlaşın. Basit her zaman iyidir.

 • 2- Azda olsa Devamlı Çalışma

  Sıfırdan İngilizce öğrenmeye başladıysanız ilk 1 ay sizin için çok önemli, en az 1 ay boyunca günde 10 dakika bile olsa İngilizce öğrenmek için zaman ayırın. Günde 1 kelime bile öğrenmeniz bilinçaltınıza ben İngilizce öğrenmeyi gerçekten istiyorum bana uygun zemini hazırla komutu vermektedir.

 • 3- Almanya'da yaşadığını Hayal et

  Öğrendiğiniz her yeni kelimede, sıfırdan İngilizce öğrenmeye başlayan bir çocuk gibi İngiliterede bir ingiliz ailenin çocuğu olarak dünyaya geldiğinizi ve öğrendiğiniz her kelimeyi size defalarca tekrar ettiklerini sizin her seferinde bu kelimeyi yarım yamalakta olsa tekrar ettiğinizi hayal edin. Bol tekrar ve çekinmeden telaffuz etme dil öğrenmenin en büyük sırrıdır.

 • 4- Gramer konularında boğulma!

  İngilizceye sıfırdan başlıyorsan sakın ola gramerden başlama, dil formüllerle değil bol tekrarla öğrenilir, hatta öğrendiğinin farkında olmadan öğrenilir. Yeni öğrenilen bir dili doğru şekilde konuşacağım kaygısı zihne fazladan yük yüklediğini için doğal konuşma akışını kesintiye uğratır. belirli bir kelime bilgisi ve akışkanlık düzeyine gelmeden gramer konularına hiç bulaşmayın!

 • 5- İngilizce'yi Hayatınızın içine dahil edin.

  Sıradan bir gününü hayal et, hemen hemen her gün yaptığın şeyleri bir düşün, en sık olandan en seyrek olana doğru günlük hayatta en çok kullandığın kelimelerin İngilizce karşılıklarını bulup, kelime kartları oluşturmakla başlayabilirsin. Örneğin okula gitmeliyim - I have to go to school, iç sesinizle söylediğiniz bu komutu İngilizce söylemeye zorlayın.

 • 5- İngilizce Oyunlar Oynayın.

  Oyun en kadim öğrenme yöntemidir. sadece cocuklukta değil yaşamadın her döneminde öğrenmeyi zevkli hale getiren yegane yöntemdir. Sizde dil öğreten uygulamalar yada oyunlar kullanarak İngilizce öğrenme sürecinizi daha zevkli hale getirebilirsiniz. Ellc İngilizce Dil öğrenme uygulamasını indirmek için Tıklayınız

Evde ingilizce öğrenmenin kestirme yolu
Evde ingilizce öğrenmenin kestirme yolu...