İspanyolca Aylar

İspanyolca ayların türkçe karşılıkları ve türkçe anlamları

    İspanyolca aylar nasıl yazılır ve okunur öğrenmek istiyorsanız doğru blogtasınız! Özellikle günlük konuşmada zamanların ve tarihlerin fazlasıyla önemi vardır. Toplantı düzenlerken, birisiyle buluşacağınız zaman ya da normal olarak bir tarih aralığından bahsetmeniz gerektiğinde isterseniz zaman dilimi vesilesi ile isterseniz de aylar üzerinden belirterek yapabilmelisiniz. İspanyolca ayları kolayca öğrenmek için pratik kartları hazırlayabilirsiniz ve hepsini anlayarak ezberleyene kadar çalışmaya devam edebilirsiniz, bu hem eğlenceli hemde basit olacaktır. Daha sonrasında ise, yazılış biçimlerini pekiştirmek için  kendi cümlelerinizi yazmaya başlayabilirsiniz. İspanyolca aylar konusu süphesiz İspanyolca'nın en eğlenceli ve basit konularından birisidir. Bu konuyu daha kolay ezberlemek için ayları grupladırarak ezberlemeyi deneyebilirsiniz. Aynı zaman da kelimeleri eğlenceli, ritimli ve akılda kalıcı, dilinize kolay bir şekilde yapışacak şarkılar yapmak, kelimeleri kolay ezberlemek için size yardımcı olacaktır. Yazının devamında göreceğiniz örnek cümleler ile konuyu daha detaylı bir şekilde anlamış olacaksınız. Unutmayın ki, teorik bilgi sizi belli bir yere kadar getirir. Pratik yapılmayan her şey eksik kalmaya mahkum olacaktır . En İyi İspanyolca Öğrenme iOS Uygulamaları | En İyi İspanyolca Öğrenme Android Uygulamaları içeriklerimize bakabilirsiniz. Aynı zamanda Evde İspanyolca Öğrenmek İçin Tavsiyeler - Uygulamalar - Siteler yazımız da işinize yaracaktır.


İtalyanca aylar
İtalyanca aylar
   


 Unutmayın ki, İspanyolca'da aylar daima  “Büyük” harfle başlar!


 • Ocak - Enero
 • Şubat - Febrer
 • Mart - Marzo
 • Nisan - Abril
 • Mayıs - Mayo
 • Haziran - Junio
 • Temmuz - Julio
 • Ağustos - Agost
 • Eylül - Septiembre
 • Ekim - Octubre
 • Kasım - Noviembre
 • Aralık - Diciembre


    Not : Dikkat ettiyseniz, İspanyolca'da aylar büyük harfle başlar.

  İspanyolca Aylar Örnek Cümleler

  • Febrero es el mes más frío del año. (Şubat yılın en soğuk ayıdır.)
  • En Marzo, el clima comienza a refrescar.(Mart ayında hava soğumaya başladı.)
  • Viajaré a Turquía en Junio.(Haziran'da,Türkiye'ye seyahat edeceğim.)
  • No puedo salir de casa hasta Agosto.(Ağustos ayına kadar, evden ayrılamam.)
  • Voy a visitar a mi mamá el próximo mes de Septiembre.(Annemi önümüzdeki Eylül ziyaret edeceğim.)

                                 

      İpanyolca ayları öğrendiniz, peki İpanyolca 'ya dair öğrenmek istediğiniz başka neler var? İpanyolca 'ya dair öğrenmek istediğiniz ve henüz bilmediğiniz  her şeyi eLLC 'nin anadilinizi öğrendiğiniz yöntemlerle yabancı dil öğrettiği uygulaması ile istediğiniz yerden istediğiniz zaman pratik yaparak öğrenebilir veya hali hazırda iyi olan İpanyolcanızı daha fazla geliştirebilirsiniz. Biliyorsunuz önemli olan sadece istektir “Öğrenmenin yaşı yok!” derler!  eLLC ile kısa sürede iyi seviye'de İspanyolca öğrenebilirsiniz.  Nasıl mı ?

  1-Günlük Hayattan Esinlendi: eLLC İspanyolca  A1 den B2 seviyesine kadar toplam 180 adet günlük hayattan esinlenerek oluşturulmuş konu içerir. Böylece öğrendiğiniz her kelime ve cümleyi günlük hayatta kullanırsınız.

  2- Basitten Zora: eLLC doğal öğrenme metodunu kullanır, yani aynı anadilimizi öğrendiğimiz gibi basit kelimeler ile İspanyolca öğretmeye başlar, daha sonra kelimeler cümlelere, cümleler dialoglara dönüşür.

  3- İspanyolca Heryerde: eLLC İspanyolca  akıllı telefon&tablet ve bilgisayarlara kurulan interaktif bir programdır, yani dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde İspanyolca öğreniminize devam edebilirsiniz.

  4-Gramer İpuçları: eLLC İspanyolca  günlük derslerin arasında ihtiyacınız olduğu anda İspanyolca  dil bilgilerine ait ipuçları şeklinde karşınıza çıkarır, böylece yeni öğrendiğiniz dil bilgisi kuralları sadece teoride kalmaz öğrendiğiniz bilgiyi anında kullanırsınız.

  5- Geniş Kapsamlı: eLLC İspanyolca  10.000 den fazla kelime içerir, yani eğitimi tamamladığınızda İspanyolca  konuşabilmek için ihtiyaç duyacağınız kelimeden fazlasını öğrenmiş olursunuz.

  6-Akıllı Öğretici: eLLC İspanyolca  sizin öğrenme-gelişim sürecinize göre ilerler, zayıf olduğunuz konuları farklı formatlarda karşınıza çıkarır ve öğretene kadar peşinizi bırakmaz :)

  eLLC  uygulamasını ücretsiz İndirip deneyebilirsiniz.

   

  Evde İspanyolca Öğrenmek İçin Tavsiyeler - Uygulamalar - Siteler
  Evde İspanyolca Öğrenmek İçin Tavsiyeler - Uygulamalar - Siteler...
  En İyi İspanyolca Öğrenme Android Uygulamaları
  En iyi android İspanyolca öğrenme uygulamalarını sizin için derledik. Sadece bir android telefon ile akıcı bir şekilde İspanyolca konuşabilmek günümüz...