Evde İspanyolca Öğrenmek İçin Tavsiyeler

Evet, bir ispanyolca kursuna gitmeden iyi seviyede ispanyolca öğrenebilirsiniz. İspanyolca öğrenmek isteyen bir çok kişi artık kursları tercih etmiyor, Çünkü;

 • Kurslar son derece pahalı
 • Zaman yönetimi kursun elinde ve çoğu zaman size uymayabiliyor
 • Dikkat dağıtan unsurlar var
 • Bir öğretmen birden çok kişi ile ilgileniyor
 • Sınıf ortamı okuldan kalma bir alışkanlık ile psikolojik olarak sıkıcı geliyor.

Peki ne yapmak lazım ? Evde Kendi kendimize ispanyolca öğrenmek yada ispanyolcamızı geliştirmek için ne yapmalıyız ?

Uzman eğitimcilerimizin tavsiyeleri şu şekilde;

1- Bir telefon Uygulaması Edinin

Gelişen teknolojik gelişim ve değişen sosyolojik koşullarında artık klasik sınıf eğitimi kalmadı, zaten normal olanda bu. Dünya ve yöntemler değişiyor. Bir ispanyolca dil uygulaması ile yapabileceklerinizi hiç küçümsemeyin. İçinde bol alıştırması olan size yabancı dil öğretmek için programlanmış bir yazılım ile yabancı dil öğrenmeniz artık çok kolay. Uygulama kullanmanın bir çok avantajı var, şayet kullandığınız uygulama gerçekten iyi bir uygulama ise bunun arkasında bu işi uzun süredir yapan, eğitimcisinden yazılımcısına kadar geniş bir kadroya sahip olan bir ekip oluyor. İnsanların meditasyon yaptığı, spor yaptığı, yemek yapmayı öğrendiği uygulamar varsa dil öğrenmek deneden olmasın. Bu ekibin işi size bu uygulama ile dil öğretmek olduğunu düşününce başarılı olmaları çok normal. Programınız belli öğreneceğiniz şeyler ve nasıl öğretileceği belli, alıştırmalarınız buna göre hazırlanmış ve yıllar süren deneyimler ile uygulamanız kusursuz hale gelmiş, bence bu gerçekten mükemmel bir fikir. En azından ücretsiz olarak bunları deneyebilirsiniz.

 • 1- eLLC

  • Okuma yazma dinleme ve konuşma pratikleri yapabilirsiniz. Sıfırdan başlar ve ileri seviyeye kadar götürür. Doğal dil öğrenme metodunu kullanır, bol pratik ve tekrar üzerine kurulu bir öğretme sistemi vardır. Gramer konuları Videolu dersler halinde pratik olarak ve gerektiği kadar parça parça verilir. Android ve Apple Uygulamaları vardır. aynı zamanda Windows ve MacOS işletim sistemlerine uygun uygulamalarıda mevcuttur. Uygulamaları indirerek 2 dersi ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.
   Uygulamayı Ücretsiz Denemek İçin : Tıklayınız

  • 2. Anlamasan da İspanyolca dinle

   Dilbilimciler diyorki:

   Yabancı dil öğrenimi üzerinde çalışan dil bilimcilerin, öğrenme yollarımızdan biri için kullandıkları özel bir terim var: Bilinçsiz, farkında olmadan (unconscious) dil öğrenme. Bu dil öğrenme türü biz özellikle bir şeyler öğrenmeye çalışmadığımız zaman gerçekleşir.

   Bilinçsiz öğrenme, masa başına geçip tekrar tekrar dil bilgisi kuralları üzerine çalışmakla olmuyor. Çok fazla dikkat etmediğimiz halde bolca İspanyolca dinlediğimizde oluyor. Arka planda İspanyolca sesler olmasıyla, biz dikkatimizi vererek dinlemesek, karşılık olarak konuşmasak ya da not alıyor olmasak da zihnimiz otomatik olarak ispanyolca sesleri, aksanları, kelimeleri ve dil bilgisini içine çekiyor, özümsüyor, yani öğreniyor.

   Bilinçsiz ispanyolca öğrenmenin kulağa en ilginç gelen yanı ise, duyduğunuz kelimelerin ne anlama geldiğini bilmesek bile, dinleyerek öğreniyoruz. Yapılan bilimsel çalışmalar gösteriyor ki, insanların her dili bu şekilde dinleyerek öğrenmesi mümkün — hatta sahte dilleri (dil bilimcilerin araştırmalar için icat ettikleri diller) bile yalnızca insanların konuşmalarını dinleyerek öğrenebildikleri görülmüştür.

   Bu yöntemin arkasındaki mantık şudur; herhangi bir konuşmayı dinlediğimizde duyduklarımızın anlamını bilmesekte, örüntüleri duyarız. Örüntü yani söylenen cümlelerin seslendirilişindeki ses tonu, şiddeti söylenin manası hakkında zihnimize ipuçları verir, böylece zihin bu örüntüleri söylenen kelime ve cümlelerle eşleştirir, dilbilimciler bunu doğal dil öğrenme bir yolu olarak tanımlarlar - çocuklar bu yöntemle anadillerini öğrenirler. Bebekler çok, çok küçükken, Yalnızca dinleyebilirler. Söylenen şeyleri tam olarak anlayacak ve ardından kendileri de dili kullanacak hale gelene kadar tonlarca zamanı dinleyerek geçirirler.

   3. Bol bol İspanyolca Alıştırma Yap

   Alıştırma yapabileceğiniz her ortamı kullanın, internet sitelerinde yabancılar ile sohpet edin, ilk olarak yazılı daha sonra görüntülü görüşme ile görsel temas kurun ki bu sizin heyecanınızı yenmenizi sağlar. Yolda bir turist gördüğünüz zaman konuşmaktan çekinmeyin selam verin ve konuşmaya çalışın, örneğin ona ülkemizi nasıl bulunduğunu en çok nereleri sevdiğini sorun. İspanyolca öğrenmeye çalışan arkadaşlarınızla ispanyolca günü ilan edin. O gün kimse İspanyolca'dan başka bir dil konuşmasın zorlansanızda devam edin bir süre sonra akıcılık başlayacaktır.

 • eLLC ile kısa sürede iyi seviye'de İspanyolca öğrenebilirsiniz.  Nasıl mı ?

  1-Günlük Hayattan Esinlendi: eLLC İspanyolca  A1 den B2 seviyesine kadar toplam 180 adet günlük hayattan esinlenerek oluşturulmuş konu içerir. Böylece öğrendiğiniz her kelime ve cümleyi günlük hayatta kullanırsınız.

  2- Basitten Zora: eLLC doğal öğrenme metodunu kullanır, yani aynı anadilimizi öğrendiğimiz gibi basit kelimeler ile İspanyolca öğretmeye başlar, daha sonra kelimeler cümlelere, cümleler dialoglara dönüşür.

  3- İspanyolca Heryerde: eLLC İspanyolca  akıllı telefon&tablet ve bilgisayarlara kurulan interaktif bir programdır, yani dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde İspanyolca öğreniminize devam edebilirsiniz.

  4-Gramer İpuçları: eLLC İspanyolca  günlük derslerin arasında ihtiyacınız olduğu anda İspanyolca  dil bilgilerine ait ipuçları şeklinde karşınıza çıkarır, böylece yeni öğrendiğiniz dil bilgisi kuralları sadece teoride kalmaz öğrendiğiniz bilgiyi anında kullanırsınız.

  5- Geniş Kapsamlı: eLLC İspanyolca  10.000 den fazla kelime içerir, yani eğitimi tamamladığınızda İspanyolca  konuşabilmek için ihtiyaç duyacağınız kelimeden fazlasını öğrenmiş olursunuz.

  6-Akıllı Öğretici: eLLC İspanyolca  sizin öğrenme-gelişim sürecinize göre ilerler, zayıf olduğunuz konuları farklı formatlarda karşınıza çıkarır ve öğretene kadar peşinizi bırakmaz :)

  eLLC  uygulamasını ücretsiz İndirip deneyebilirsiniz.

   

  Online İspanyolca Kursu - En iyi İspanyolca Kursu Tavsiye
  Online İspanyolca kursu seçerken nelere dikkat etmeli, hangi kriteler aranmalı, ideal ispanyolca kursu nasıl olmalı sorularını cevaplıyoruz....
  İspanyolca Aylar Kolay Ezberleme | İspanyolca - Türkçe Aylar
  İspanyolca'ya yeni başladıysanız ve ayları kolayca öğrenmek istiyorsanız, eğlenceli ve pratik bir şekilde nasıl ezber yapacabileceğinizden bahsedeceği...