Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/ellconli/domains/ellconline.com/public_html/catalog/model/tool/online.php on line 86Warning: preg_match(): Unknown modifier 'T' in /home/ellconli/domains/ellconline.com/public_html/catalog/model/tool/online.php on line 86Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/ellconli/domains/ellconline.com/public_html/catalog/model/tool/online.php on line 86Warning: preg_match(): Unknown modifier 'T' in /home/ellconli/domains/ellconline.com/public_html/catalog/model/tool/online.php on line 86 Arapca Aylar Kolay Ezberleme

Arapça Aylar

Arapça ayların türkçe karşılıkları ve türkçe anlamları

    Arapça aylar nasıl yazılır ve okunur öğrenmek istiyorsanız doğru blogtasınız! Özellikle günlük konuşmada zamanların ve tarihlerin fazlasıyla önemi vardır. Toplantı düzenlerken, birisiyle buluşacağınız zaman ya da normal olarak bir tarih aralığından bahsetmeniz gerektiğinde isterseniz zaman dilimi vesilesi ile isterseniz de aylar üzerinden belirterek yapabilmelisiniz. Arapça ayları kolayca öğrenmek için pratik kartları hazırlayabilirsiniz ve hepsini anlayarak ezberleyene kadar çalışmaya devam edebilirsiniz, bu hem eğlenceli hemde basit olacaktır. Daha sonrasında ise, yazılış biçimlerini pekiştirmek için  kendi cümlelerinizi yazmaya başlayabilirsiniz. Arapça aylar konusu süphesiz Arapça'nın en eğlenceli ve basit konularından birisidir. Bu konuyu daha kolay ezberlemek için ayları grupladırarak ezberlemeyi deneyebilirsiniz. Aynı zaman da kelimeleri eğlenceli, ritimli ve akılda kalıcı, dilinize kolay bir şekilde yapışacak şarkılar yapmak, kelimeleri kolay ezberlemek için size yardımcı olacaktır. Yazının devamında göreceğiniz örnek cümleler ile konuyu daha detaylı bir şekilde anlamış olacaksınız. Unutmayın ki, teorik bilgi sizi belli bir yere kadar getirir. Pratik yapılmayan her şey eksik kalmaya mahkum olacaktır . 


İtalyanca aylar
İtalyanca aylar
   


 Unutmayın ki, Arapça'da aylar daima  “Büyük” harfle başlar!

Ocak   يَنايِرُ

Şubat    فَبْرايِرُ

Mart     مارِسُ

Nisan     أَبْرِيلُ

Mayıs     مايُو

Haziran    يُونِيُو

Temmuz     يُولِيُو

Ağustos     أَغُسْطُسُ

Eylül     سَبْتَمْبَرُ

Ekim     أُكْتُوبَرُ

Kasım     نُوفَمْبَرُ

Aralık     دِيسَمْبَرُ

    Not : Dikkat ettiyseniz, Arapça'da yazılar testen yazılır.

  Arapça Aylar Örnek Cümleler

  • فبراير هو أبرد شهر في السنة (Şubat yılın en soğuk ayıdır.)
  • بدأ الطقس في البرودة في مارس (Mart ayında hava soğumaya başladı.)
  • في يونيو ، سأسافر إلى تركيا (Haziran'da,Türkiye'ye seyahat edeceğim.)
  • حتى أغسطس ، لا يمكنني مغادرة المنزل (Ağustos ayına kadar, evden ayrılamam.)
  • سوف أزور والدتي في سبتمبر المقبل (Annemi önümüzdeki Eylül ziyaret edeceğim.)

                                 

      Arapça ayları öğrendiniz, peki Arapça'ya dair öğrenmek istediğiniz başka neler var? Arapça'ya dair öğrenmek istediğiniz ve henüz bilmediğiniz  her şeyi eLLC 'nin anadilinizi öğrendiğiniz yöntemlerle yabancı dil öğrettiği uygulaması ile istediğiniz yerden istediğiniz zaman pratik yaparak öğrenebilir veya hali hazırda iyi olanArapçanızı daha fazla geliştirebilirsiniz. Biliyorsunuz önemli olan sadece istektir “Öğrenmenin yaşı yok!” derler!


  eLLC ile kısa sürede iyi seviye'de Arapça öğrenebilirsiniz.  Nasıl mı ?

  1-Günlük Hayattan Esinlendi: eLLC Arapça  A1 den B2 seviyesine kadar toplam 180 adet günlük hayattan esinlenerek oluşturulmuş konu içerir. Böylece öğrendiğiniz her kelime ve cümleyi günlük hayatta kullanırsınız.

  2- Basitten Zora: eLLC doğal öğrenme metodunu kullanır, yani aynı anadilimizi öğrendiğimiz gibi basit kelimeler ile Arapça öğretmeye başlar, daha sonra kelimeler cümlelere, cümleler dialoglara dönüşür.

  3- Arapça Heryerde: eLLC Arapça  akıllı telefon&tablet ve bilgisayarlara kurulan interaktif bir programdır, yani dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde Arapça öğreniminize devam edebilirsiniz.

  4-Gramer İpuçları: eLLC Arapça  günlük derslerin arasında ihtiyacınız olduğu anda Arapça  dil bilgilerine ait ipuçları şeklinde karşınıza çıkarır, böylece yeni öğrendiğiniz dil bilgisi kuralları sadece teoride kalmaz öğrendiğiniz bilgiyi anında kullanırsınız.

  5- Geniş Kapsamlı: eLLC Arapça  10.000 den fazla kelime içerir, yani eğitimi tamamladığınızda Arapça  konuşabilmek için ihtiyaç duyacağınız kelimeden fazlasını öğrenmiş olursunuz.

  6-Akıllı Öğretici: eLLC Arapça  sizin öğrenme-gelişim sürecinize göre ilerler, zayıf olduğunuz konuları farklı formatlarda karşınıza çıkarır ve öğretene kadar peşinizi bırakmaz :)

  eLLC  uygulamasını ücretsiz İndirip deneyebilirsiniz.

   

  Arapça Aylar |Anlamları ve Okunuşları|

  Arap Alfabesi | Arapça Alfabe | Okunuşları, Yazılışları
  Arap alfabesinin okunuşları yazılışları. Arapça alfabesi, alman harfleri okunuş ve yazılışları. ...