Almancada Aylar

Almanca ayların türkçe karşılıkları ve türkçe anlamları

    Almanca aylar nasıl yazılır ve okunur öğrenmek istiyorsanız doğru blogtasınız! Özellikle günlük konuşmada zamanların ve tarihlerin fazlasıyla önemi vardır. Toplantı düzenlerken, birisiyle buluşacağınız zaman ya da normal olarak bir tarih aralığından bahsetmeniz gerektiğinde isterseniz zaman dilimi vesilesi ile isterseniz de aylar üzerinden belirterek yapabilmelisiniz. Almanca ayları kolayca öğrenmek için pratik kartları hazırlayabilirsiniz ve hepsini anlayarak ezberleyene kadar çalışmaya devam edebilirsiniz, bu hem eğlenceli hemde basit olacaktır. Daha sonrasında ise, yazılış biçimlerini pekiştirmek için  kendi cümlelerinizi yazmaya başlayabilirsiniz. Almanca aylar konusu süphesiz Almancanın en eğlenceli ve basit konularından birisidir. Bu konuyu daha kolay ezberlemek için ayları grupladırarak ezberlemeyi deneyebilirsiniz. Aynı zaman da kelimeleri eğlenceli, ritimli ve akılda kalıcı, dilinize kolay bir şekilde yapışacak şarkılar yapmak, kelimeleri kolay ezberlemek için size yardımcı olacaktır. Yazının devamında göreceğiniz örnek cümleler ile konuyu daha detaylı bir şekilde anlamış olacaksınız. Unutmayın ki, teorik bilgi sizi belli bir yere kadar getirir. Pratik yapılmayan her şey eksik kalmaya mahkum olacaktır. 


    Başlamadan önce dikkat etmeniz gereken önemli bir detaydan bahsetmemizde yarar var:

 • Almanca ayları yazarken her zaman baş harfileri büyük olmalıdır. Ayrıca Almanca ayları yazarken başlarına "im" gelmektedir.

    Bu kritik nokraları da hatırladığımıza göre Almanacada Aylar konumuza geçebiliriz.

  ingilizce aylar
  ingilizce aylar


      Unutmayın ki, Almancada aylar daima  “Büyük” harfle başlar!


  • Januar: ocak
  • Februar: şubat
  • März: mart
  • April: nisan
  • Mai: mayıs
  • Juni: haziran
  • Juli: temmuz
  • August: ağustos
  • September: eylül
  • Oktober: ekim
  • November: kasım
  • Dezember: aralık

       Not: Almancada ayları kullanırken başlarına "im" gelmektedir!

   Almanca Aylar Örnek Cümleler

   • Februar ist der kälteste Monat des Jahres. (Şubat yılın en soğuk ayıdır.)
   • Das Wetter wird im März kälter (Mart ayında hava soğumaya başlıyor.)
   • Ich werde im Juni in die Türkei reisen. (Haziran'da,Türkiye'ye seyahat edeceğim.)
   • Ich kann mein Zuhause erst im August verlassen. (Ağustos'a kadar, evden ayrılamam.)
   • Ich werde nächsten im September meine Mutter besuchen. (Annemi önümüzdeki Eylül ziyaret edeceğim.)


       Almanca aylarıları öğrendiniz, peki Almancaya dair öğrenmek istediğiniz başka neler var? Almancaya dair öğrenmek istediğiniz ve henüz bilmediğiniz  her şeyi eLLC 'nin anadilinizi öğrendiğiniz yöntemlerle yabancı dil öğrettiği uygulaması ile istediğiniz yerden istediğiniz zaman pratik yaparak öğrenebilir veya hali hazırda iyi olan Almancanızı daha fazla geliştirebilirsiniz. Biliyorsunuz önemli olan sadece istektir “Öğrenmenin yaşı yok!” derler!   eLLC ile kısa sürede iyi seviye'de Almanca öğrenebilirsiniz.  Nasıl mı ?

   1-Günlük Hayattan Esinlendi: eLLC Almanca  A1 den B2 seviyesine kadar toplam 180 adet günlük hayattan esinlenerek oluşturulmuş konu içerir. Böylece öğrendiğiniz her kelime ve cümleyi günlük hayatta kullanırsınız.

   2- Basitten Zora: eLLC doğal öğrenme metodunu kullanır, yani aynı anadilimizi öğrendiğimiz gibi basit kelimeler ile Almanca öğretmeye başlar, daha sonra kelimeler cümlelere, cümleler dialoglara dönüşür.

   3- Almanca Heryerde: eLLC Almanca  akıllı telefon&tablet ve bilgisayarlara kurulan interaktif bir programdır, yani dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde Almanca öğreniminize devam edebilirsiniz.

   4-Gramer İpuçları: eLLC Almanca  günlük derslerin arasında ihtiyacınız olduğu anda Almanca  dil bilgilerine ait ipuçları şeklinde karşınıza çıkarır, böylece yeni öğrendiğiniz dil bilgisi kuralları sadece teoride kalmaz öğrendiğiniz bilgiyi anında kullanırsınız.

   5- Geniş Kapsamlı: eLLC Almanca  10.000 den fazla kelime içerir, yani eğitimi tamamladığınızda Almanca  konuşabilmek için ihtiyaç duyacağınız kelimeden fazlasını öğrenmiş olursunuz.

   6-Akıllı Öğretici: eLLC Almanca  sizin öğrenme-gelişim sürecinize göre ilerler, zayıf olduğunuz konuları farklı formatlarda karşınıza çıkarır ve öğretene kadar peşinizi bırakmaz :)

   eLLC  uygulamasını ücretsiz İndirip deneyebilirsiniz.

    

   Almanca'da Günler - Almanca Günler
   Almanca öğrenenler için Almanca günler ve okunuşları....
   Almanca Öğrenme Kitabı - En iyi Almanca Kitabı hangisi
   Almanca öğrenmek için en iyi almanca öğrenme kitabını arıyorsanız bu yazımız tam sizin için...