Yüzme biliyor musunuz? İngilizce öğrenmek de biraz yüzme öğrenmek gibidir.

Yüzme öğrenmek için en iyi yollardan biride doğrudan suya atlamaktır. Çünkü biz yüzebilecek donanıma sahibiz, yani içgüdüsel olarak yüzebiliriz, yeni bir dili öğrenmekte içgüdüseldir, uygun şartları sağladığımızda içgüdüsel olarak dil öğrenmeye başlarız.

Eğer İngilizcenizi geliştirmek istiyorsanız, öğrenmenin en etkili yolu çevrenizi bu dille donatmaktır. Aynı yüzmeyi öğrenirken yaptığınız gibi, evet belki başta biraz güçlük çekecek, mücadele vereceksiniz, ancak bir süre sonra hayatta kalmak ve başarılı olmak için ihtiyacınız olan becerilerin çoğuna içgüdüsel olarak çoktan sahip olduğunuzu farkedeceksiniz.

Zamanla başarabildiğinizi gördüğünüzde, daha da fazlasını öğreneceksiniz —yani farkına bile varmadan, her şeyi anlayacak ve İngilizceyi ana diliniz gibi konuşmaya başlayacaksınız.

Bu metodun bir adı var: Türkçeye daldırma metodu olarak çevrilen "immersion method."

eLLC eğitim programında kullanılılan daldırma metodu, yeni bir dil öğrenirken o dilin içine tamamen dalmanız, yani çevrenizi, dört bir yanınızı o dille donatmanız gerektiğine inanır – ders çalışmadığınız zamanlarda bile. Bu şekilde adeta dil banyosu yapmış olursunuz! Yapabildiğiniz kadar fazla şeyi (film izlemek, müzik dinlemek, kitap okumak gibi) İngilizce olarak yapmalısınız. Hatta dil banyosu metodunu kullanan İngilizce sınıflarında öğretim dili de İngilizcedir, bütün konular İngilizce anlatılır ve öğrencilerin ana dili asla kullanılmaz.

En beğenilen İngilizce Öğrenme Uygulamaları
mobil uygulama üzerinden kendi kendinize ingilizce öğrenmek istiyorsanız bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz...
Dünyayı Gezmeniz İçin Bilmeniz Gereken Diller
Bilmeniz Gereken Diller...