Yüzme biliyor musunuz? İngilizce öğrenmek de biraz yüzme öğrenmek gibidir.

Yüzme öğrenmek için en iyi yollardan biride doğrudan suya atlamaktır. Çünkü biz yüzebilecek donanıma sahibiz, yani içgüdüsel olarak yüzebiliriz, yeni bir dili öğrenmekte içgüdüseldir, uygun şartları sağladığımızda içgüdüsel olarak dil öğrenmeye başlarız.

Eğer İngilizcenizi geliştirmek istiyorsanız, öğrenmenin en etkili yolu çevrenizi bu dille donatmaktır. Aynı yüzmeyi öğrenirken yaptığınız gibi, evet belki başta biraz güçlük çekecek, mücadele vereceksiniz, ancak bir süre sonra hayatta kalmak ve başarılı olmak için ihtiyacınız olan becerilerin çoğuna içgüdüsel olarak çoktan sahip olduğunuzu farkedeceksiniz.

Zamanla başarabildiğinizi gördüğünüzde, daha da fazlasını öğreneceksiniz —yani farkına bile varmadan, her şeyi anlayacak ve İngilizceyi ana diliniz gibi konuşmaya başlayacaksınız.

Bu metodun bir adı var: Türkçeye daldırma metodu olarak çevrilen "immersion method."

eLLC eğitim programında kullanılılan daldırma metodu, yeni bir dil öğrenirken o dilin içine tamamen dalmanız, yani çevrenizi, dört bir yanınızı o dille donatmanız gerektiğine inanır – ders çalışmadığınız zamanlarda bile. Bu şekilde adeta dil banyosu yapmış olursunuz! Yapabildiğiniz kadar fazla şeyi (film izlemek, müzik dinlemek, kitap okumak gibi) İngilizce olarak yapmalısınız. Hatta dil banyosu metodunu kullanan İngilizce sınıflarında öğretim dili de İngilizcedir, bütün konular İngilizce anlatılır ve öğrencilerin ana dili asla kullanılmaz.


eLLC ile kısa sürede iyi seviye'de İngilizce öğrenebilirsiniz.  Nasıl mı ?

1-Günlük Hayattan Esinlendi: eLLC İngilizce  A1 den B2 seviyesine kadar toplam 180 adet günlük hayattan esinlenerek oluşturulmuş konu içerir. Böylece öğrendiğiniz her kelime ve cümleyi günlük hayatta kullanırsınız.

2- Basitten Zora: eLLC doğal öğrenme metodunu kullanır, yani aynı anadilimizi öğrendiğimiz gibi basit kelimeler ile İngilizce öğretmeye başlar, daha sonra kelimeler cümlelere, cümleler dialoglara dönüşür.

3- İngilizce Heryerde: eLLC İngilizce  akıllı telefon&tablet ve bilgisayarlara kurulan interaktif bir programdır, yani dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde İngilizce öğreniminize devam edebilirsiniz.

4-Gramer İpuçları: eLLC İngilizce  günlük derslerin arasında ihtiyacınız olduğu anda İngilizce  dil bilgilerine ait ipuçları şeklinde karşınıza çıkarır, böylece yeni öğrendiğiniz dil bilgisi kuralları sadece teoride kalmaz öğrendiğiniz bilgiyi anında kullanırsınız.

5- Geniş Kapsamlı: eLLC İngilizce  10.000 den fazla kelime içerir, yani eğitimi tamamladığınızda İngilizce  konuşabilmek için ihtiyaç duyacağınız kelimeden fazlasını öğrenmiş olursunuz.

6-Akıllı Öğretici: eLLC İngilizce  sizin öğrenme-gelişim sürecinize göre ilerler, zayıf olduğunuz konuları farklı formatlarda karşınıza çıkarır ve öğretene kadar peşinizi bırakmaz :)

eLLC  uygulamasını ücretsiz İndirip deneyebilirsiniz.

 

En beğenilen İngilizce Öğrenme Uygulamaları
mobil uygulama üzerinden kendi kendinize ingilizce öğrenmek istiyorsanız bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz...
Dünyayı Gezmeniz İçin Bilmeniz Gereken Diller
Bilmeniz Gereken Diller...