Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/ellconli/domains/ellconline.com/public_html/catalog/model/tool/online.php on line 86Warning: preg_match(): Unknown modifier 'T' in /home/ellconli/domains/ellconline.com/public_html/catalog/model/tool/online.php on line 86Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/ellconli/domains/ellconline.com/public_html/catalog/model/tool/online.php on line 86Warning: preg_match(): Unknown modifier 'T' in /home/ellconli/domains/ellconline.com/public_html/catalog/model/tool/online.php on line 86 Fransızca Aylar Kolay Ezberleme | Fransızca- Türkçe Aylar

Fransızca Aylar

Fransızca ayların türkçe karşılıkları ve türkçe anlamları

    Fransızca aylar nasıl yazılır ve okunur öğrenmek istiyorsanız doğru blogtasınız! Özellikle günlük konuşmada zamanların ve tarihlerin fazlasıyla önemi vardır. Toplantı düzenlerken, birisiyle buluşacağınız zaman ya da normal olarak bir tarih aralığından bahsetmeniz gerektiğinde isterseniz zaman dilimi vesilesi ile isterseniz de aylar üzerinden belirterek yapabilmelisiniz. Fransızca ayları kolayca öğrenmek için pratik kartları hazırlayabilirsiniz ve hepsini anlayarak ezberleyene kadar çalışmaya devam edebilirsiniz, bu hem eğlenceli hemde basit olacaktır. Daha sonrasında ise, yazılış biçimlerini pekiştirmek için  kendi cümlelerinizi yazmaya başlayabilirsiniz. Fransızca aylar konusu süphesiz Fransızca'nın en eğlenceli ve basit konularından birisidir. Bu konuyu daha kolay ezberlemek için ayları grupladırarak ezberlemeyi deneyebilirsiniz. Aynı zaman da kelimeleri eğlenceli, ritimli ve akılda kalıcı, dilinize kolay bir şekilde yapışacak şarkılar yapmak, kelimeleri kolay ezberlemek için size yardımcı olacaktır. Yazının devamında göreceğiniz örnek cümleler ile konuyu daha detaylı bir şekilde anlamış olacaksınız. Unutmayın ki, teorik bilgi sizi belli bir yere kadar getirir. Pratik yapılmayan her şey eksik kalmaya mahkum olacaktır . 

Franszca aylar
Franszca aylar
   


 Unutmayın ki, Fransızca'da aylar daima  “Küçük” harfle başlar!

janvierOcak
févrierŞubat
marsMart
avrilNisan
maiMayıs
juinHaziran
juilletTemmuz
aoûtAğustos
septembreEylül
octobreEkim
novembreKasım
décembreAralık

Not : Dikkat ettiyseniz, Fransızca'da aylar küçük harf ile başlar.Fransızca'da" Hangi aydayız?" sorusu nasıl sorulur?

 • Quel mois sommes-nous? (Hangi aydayız?)
 • Nous sommes en octobre. (Ekim ayındayız.)

Fransızca'da Aylar "Masculin" mi "Féminin" mi dir?

 • Tüm Fransızca aylar, masculin‘dir.

Fransızca'da Aylar ile birlikte hangi edat(lar) kullanılır?

 • Fransızca aylardan önce “en” edatı kullanılır.
 • Je l’ai rencontré en décembre. (Onunla Aralık ayında tanıştım)
 • Mon anniversaire est en août. (Benim doğum günüm ağustosta.)

Fransızca Aylar Örnek Cümleler

       • Je vais en Turquie en juin. (Haziran'da,Türkiye'ye seyahat edeceğim.)
       • Je rendrai visite à ma mère en septembre prochain. (Annemi önümüzdeki Eylül ziyaret edeceğim.)
       • Février est le mois le plus froid de l'année. (Şubat yılın en soğuk ayıdır.)


                                      

           Fransızca ayları öğrendiniz, peki Fransızca'ya dair öğrenmek istediğiniz başka neler var? Fransızca'ya dair öğrenmek istediğiniz ve henüz bilmediğiniz  her şeyi eLLC 'nin anadilinizi öğrendiğiniz yöntemlerle yabancı dil öğrettiği uygulaması ile istediğiniz yerden istediğiniz zaman pratik yaparak öğrenebilir veya hali hazırda iyi olan Fransızcanızı daha fazla geliştirebilirsiniz. Biliyorsunuz önemli olan sadece istektir “Öğrenmenin yaşı yok!” derler!       eLLC ile kısa sürede iyi seviye'de Fransızca öğrenebilirsiniz.  Nasıl mı ?

       1-Günlük Hayattan Esinlendi: eLLC Fransızca  A1 den B2 seviyesine kadar toplam 180 adet günlük hayattan esinlenerek oluşturulmuş konu içerir. Böylece öğrendiğiniz her kelime ve cümleyi günlük hayatta kullanırsınız.

       2- Basitten Zora: eLLC doğal öğrenme metodunu kullanır, yani aynı anadilimizi öğrendiğimiz gibi basit kelimeler ile Fransızca öğretmeye başlar, daha sonra kelimeler cümlelere, cümleler dialoglara dönüşür.

       3- Fransızca Heryerde: eLLC Fransızca  akıllı telefon&tablet ve bilgisayarlara kurulan interaktif bir programdır, yani dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde Fransızca öğreniminize devam edebilirsiniz.

       4-Gramer İpuçları: eLLC Fransızca  günlük derslerin arasında ihtiyacınız olduğu anda Fransızca  dil bilgilerine ait ipuçları şeklinde karşınıza çıkarır, böylece yeni öğrendiğiniz dil bilgisi kuralları sadece teoride kalmaz öğrendiğiniz bilgiyi anında kullanırsınız.

       5- Geniş Kapsamlı: eLLC Fransızca  10.000 den fazla kelime içerir, yani eğitimi tamamladığınızda Fransızca  konuşabilmek için ihtiyaç duyacağınız kelimeden fazlasını öğrenmiş olursunuz.

       6-Akıllı Öğretici: eLLC Fransızca  sizin öğrenme-gelişim sürecinize göre ilerler, zayıf olduğunuz konuları farklı formatlarda karşınıza çıkarır ve öğretene kadar peşinizi bırakmaz :)

       eLLC  uygulamasını ücretsiz İndirip deneyebilirsiniz.

        

       Fransızca Güzel Sözler
       Fransızca Güzel Sözler - Fransızca Anlamlı Özlü Sözler - Sosyal medyada paylaşmak için uygun fransızca güzel sözler...
       En İyi Fransızca Öğrenme iOS Uygulamaları
       En iyi iOS Fransızca öğrenme uygulamalarını sizin için derledik. Sadece bir iOS telefon ile akıcı bir şekilde Fransızca konuşabilmek günümüzde oldukça...