Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/ellconli/domains/ellconline.com/public_html/catalog/model/tool/online.php on line 86Warning: preg_match(): Unknown modifier 'T' in /home/ellconli/domains/ellconline.com/public_html/catalog/model/tool/online.php on line 86Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/ellconli/domains/ellconline.com/public_html/catalog/model/tool/online.php on line 86Warning: preg_match(): Unknown modifier 'T' in /home/ellconli/domains/ellconline.com/public_html/catalog/model/tool/online.php on line 86 Evde Yunanca Öğrenmek İçin Tavsiyeler Uygulamar Siteler

Eğer Yunanca öğrenmek istiyorsanız, durumunuza bağlı olarak pek çok seçenek bulabilirsiniz.

Yunanca öğrenme

1- Anlamasanız bile her fırsatta Yunanca dinleyin

Dilbilimciler diyorki:

Yabancı dil öğrenimi üzerinde çalışan dil bilimcilerin, öğrenme yollarımızdan biri için kullandıkları özel bir terim var: Bilinçsiz, farkında olmadan (unconscious) dil öğrenme. Bu dil öğrenme türü biz özellikle bir şeyler öğrenmeye çalışmadığımız zaman gerçekleşir.

Bilinçsiz öğrenme, masa başına geçip tekrar tekrar dil bilgisi kuralları üzerine çalışmakla olmuyor. Çok fazla dikkat etmediğimiz halde bolca Yunanca dinlediğimizde oluyor. Arka planda Yunanca sesler olmasıyla, biz dikkatimizi vererek dinlemesek, karşılık olarak konuşmasak ya da not alıyor olmasak da zihnimiz otomatik olarak Yunanca sesleri, aksanları, kelimeleri ve dil bilgisini içine çekiyor, özümsüyor, yani öğreniyor.

Bilinçsiz Yunanca öğrenmenin kulağa en ilginç gelen yanı ise, duyduğunuz kelimelerin ne anlama geldiğini bilmesek bile, dinleyerek öğreniyoruz. Yapılan bilimsel çalışmalar gösteriyor ki, insanların her dili bu şekilde dinleyerek öğrenmesi mümkün — hatta sahte dilleri (dil bilimcilerin araştırmalar için icat ettikleri diller) bile yalnızca insanların konuşmalarını dinleyerek öğrenebildikleri görülmüştür.

Bu yöntemin arkasındaki mantık şudur; herhangi bir konuşmayı dinlediğimizde duyduklarımızın anlamını bilmesekte, örüntüleri duyarız. Örüntü yani söylenen cümlelerin seslendirilişindeki ses tonu, şiddeti söylenin manası hakkında zihnimize ipuçları verir, böylece zihin bu örüntüleri söylenen kelime ve cümlelerle eşleştirir, dilbilimciler bunu doğal dil öğrenme bir yolu olarak tanımlarlar - çocuklar bu yöntemle anadillerini öğrenirler. Bebekler çok, çok küçükken, Yalnızca dinleyebilirler. Söylenen şeyleri tam olarak anlayacak ve ardından kendileri de dili kullanacak hale gelene kadar tonlarca zamanı dinleyerek geçirirler.

Yunanca öğrenmek

2- Bol Pratik ve Alıştırma Yapın

Alıştırma yapabileceğiniz her ortamı kullanın, internet sitelerinde yabancılar ile sohpet edin, ilk olarak yazılı daha sonra selsli görüşmeler yapın, bu tür etkinlikler heyecanınızı yenmenizi sağlar. Yolda bir turist gördüğünüz zaman konuşmaktan çekinmeyin selam verin ve konuşmaya çalışın, örneğin ona ülkemizi nasıl bulunduğunu en çok nereleri sevdiğini sorun. Yunanca öğrenmeye çalışan arkadaşlarınızla Yunanca günü ilan edin. O gün kimse Yunanca'dan başka bir dil konuşmasın zorlansanızda devam edin bir süre sonra akıcılık başlayacaktır.

3 - İnteraktif Uygulamalar kullanın

Yunanca öğrenebileceğiniz bir çok mobil uygulama bulunmaktadır, bu uygulamalar ile temel Yunanca kelimeleri öğrenebilir, teleffuz alıştırmaları ile basit düzeyde telaffuzunuzu geliştirebilirsiniz.

eLLC ile kısa sürede iyi seviye'de Yunanca öğrenebilirsiniz.  Nasıl mı ?

1-Günlük Hayattan Esinlendi: eLLC Yunanca  A1 den B2 seviyesine kadar toplam 180 adet günlük hayattan esinlenerek oluşturulmuş konu içerir. Böylece öğrendiğiniz her kelime ve cümleyi günlük hayatta kullanırsınız.

2- Basitten Zora: eLLC doğal öğrenme metodunu kullanır, yani aynı anadilimizi öğrendiğimiz gibi basit kelimeler ile Yunanca öğretmeye başlar, daha sonra kelimeler cümlelere, cümleler dialoglara dönüşür.

3- Yunanca Heryerde: eLLC Yunanca  akıllı telefon&tablet ve bilgisayarlara kurulan interaktif bir programdır, yani dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde Yunanca öğreniminize devam edebilirsiniz.

4-Gramer İpuçları: eLLC Yunanca  günlük derslerin arasında ihtiyacınız olduğu anda Yunanca  dil bilgilerine ait ipuçları şeklinde karşınıza çıkarır, böylece yeni öğrendiğiniz dil bilgisi kuralları sadece teoride kalmaz öğrendiğiniz bilgiyi anında kullanırsınız.

5- Geniş Kapsamlı: eLLC Yunanca  10.000 den fazla kelime içerir, yani eğitimi tamamladığınızda Yunanca  konuşabilmek için ihtiyaç duyacağınız kelimeden fazlasını öğrenmiş olursunuz.

6-Akıllı Öğretici: eLLC Yunanca  sizin öğrenme-gelişim sürecinize göre ilerler, zayıf olduğunuz konuları farklı formatlarda karşınıza çıkarır ve öğretene kadar peşinizi bırakmaz :)

eLLC  uygulamasını ücretsiz İndirip deneyebilirsiniz.