Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/ellconli/domains/ellconline.com/public_html/catalog/model/tool/online.php on line 86Warning: preg_match(): Unknown modifier 'T' in /home/ellconli/domains/ellconline.com/public_html/catalog/model/tool/online.php on line 86Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /home/ellconli/domains/ellconline.com/public_html/catalog/model/tool/online.php on line 86Warning: preg_match(): Unknown modifier 'T' in /home/ellconli/domains/ellconline.com/public_html/catalog/model/tool/online.php on line 86 Evde İsveççe Öğrenmek İçin Tavsiyeler Uygulamar Siteler

Eğer İsveççe öğrenmek istiyorsanız, durumunuza bağlı olarak pek çok seçenek bulabilirsiniz.

isveççe öğrenme

1- Anlamasanız bile her fırsatta İsveççe dinleyin

Dilbilimciler diyorki:

Yabancı dil öğrenimi üzerinde çalışan dil bilimcilerin, öğrenme yollarımızdan biri için kullandıkları özel bir terim var: Bilinçsiz, farkında olmadan (unconscious) dil öğrenme. Bu dil öğrenme türü biz özellikle bir şeyler öğrenmeye çalışmadığımız zaman gerçekleşir.

Bilinçsiz öğrenme, masa başına geçip tekrar tekrar dil bilgisi kuralları üzerine çalışmakla olmuyor. Çok fazla dikkat etmediğimiz halde bolca İsveççe dinlediğimizde oluyor. Arka planda İsveççe sesler olmasıyla, biz dikkatimizi vererek dinlemesek, karşılık olarak konuşmasak ya da not alıyor olmasak da zihnimiz otomatik olarak İsveççe sesleri, aksanları, kelimeleri ve dil bilgisini içine çekiyor, özümsüyor, yani öğreniyor.

Bilinçsiz İsveççe öğrenmenin kulağa en ilginç gelen yanı ise, duyduğunuz kelimelerin ne anlama geldiğini bilmesek bile, dinleyerek öğreniyoruz. Yapılan bilimsel çalışmalar gösteriyor ki, insanların her dili bu şekilde dinleyerek öğrenmesi mümkün — hatta sahte dilleri (dil bilimcilerin araştırmalar için icat ettikleri diller) bile yalnızca insanların konuşmalarını dinleyerek öğrenebildikleri görülmüştür.

Bu yöntemin arkasındaki mantık şudur; herhangi bir konuşmayı dinlediğimizde duyduklarımızın anlamını bilmesekte, örüntüleri duyarız. Örüntü yani söylenen cümlelerin seslendirilişindeki ses tonu, şiddeti söylenin manası hakkında zihnimize ipuçları verir, böylece zihin bu örüntüleri söylenen kelime ve cümlelerle eşleştirir, dilbilimciler bunu doğal dil öğrenme bir yolu olarak tanımlarlar - çocuklar bu yöntemle anadillerini öğrenirler. Bebekler çok, çok küçükken, Yalnızca dinleyebilirler. Söylenen şeyleri tam olarak anlayacak ve ardından kendileri de dili kullanacak hale gelene kadar tonlarca zamanı dinleyerek geçirirler.

isveççe öğrenmek

2- Bol Pratik ve Alıştırma Yapın

Alıştırma yapabileceğiniz her ortamı kullanın, internet sitelerinde yabancılar ile sohpet edin, ilk olarak yazılı daha sonra selsli görüşmeler yapın, bu tür etkinlikler heyecanınızı yenmenizi sağlar. Yolda bir turist gördüğünüz zaman konuşmaktan çekinmeyin selam verin ve konuşmaya çalışın, örneğin ona ülkemizi nasıl bulunduğunu en çok nereleri sevdiğini sorun. İsveççe öğrenmeye çalışan arkadaşlarınızla İsveççe günü ilan edin. O gün kimse İsveççe'dan başka bir dil konuşmasın zorlansanızda devam edin bir süre sonra akıcılık başlayacaktır.

3 - İnteraktif Uygulamalar kullanın

İsveççe öğrenebileceğiniz bir çok mobil uygulama bulunmaktadır, bu uygulamalar ile temel isveççe kelimeleri öğrenebilir, teleffuz alıştırmaları ile basit düzeyde telaffuzunuzu geliştirebilirsiniz.

eLLC ile kısa sürede iyi seviye'de İsveççe öğrenebilirsiniz.  Nasıl mı ?

1-Günlük Hayattan Esinlendi: eLLC İsveççe  A1 den B2 seviyesine kadar toplam 180 adet günlük hayattan esinlenerek oluşturulmuş konu içerir. Böylece öğrendiğiniz her kelime ve cümleyi günlük hayatta kullanırsınız.

2- Basitten Zora: eLLC doğal öğrenme metodunu kullanır, yani aynı anadilimizi öğrendiğimiz gibi basit kelimeler ile İsveççe öğretmeye başlar, daha sonra kelimeler cümlelere, cümleler dialoglara dönüşür.

3- İsveççe Heryerde: eLLC İsveççe  akıllı telefon&tablet ve bilgisayarlara kurulan interaktif bir programdır, yani dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde İsveççe öğreniminize devam edebilirsiniz.

4-Gramer İpuçları: eLLC İsveççe  günlük derslerin arasında ihtiyacınız olduğu anda İsveççe  dil bilgilerine ait ipuçları şeklinde karşınıza çıkarır, böylece yeni öğrendiğiniz dil bilgisi kuralları sadece teoride kalmaz öğrendiğiniz bilgiyi anında kullanırsınız.

5- Geniş Kapsamlı: eLLC İsveççe  10.000 den fazla kelime içerir, yani eğitimi tamamladığınızda İsveççe  konuşabilmek için ihtiyaç duyacağınız kelimeden fazlasını öğrenmiş olursunuz.

6-Akıllı Öğretici: eLLC İsveççe  sizin öğrenme-gelişim sürecinize göre ilerler, zayıf olduğunuz konuları farklı formatlarda karşınıza çıkarır ve öğretene kadar peşinizi bırakmaz :)

eLLC  uygulamasını ücretsiz İndirip deneyebilirsiniz.